Szanowni Uczniowie i Rodzice,
do 6 kwietnia wchodzimy w podany link, wybieramy wpis konkursy, następnie komentarze, szukamy wpisu z nazwą naszej szkoły i przedszkola, klikamy "LUBIĘ To".
Dziękujemy:)
Szanowni Uczniowie i Rodzice,
do 6 kwietnia wchodzimy w podany link, wybieramy wpis konkursy, następnie komentarze, szukamy wpisu z nazwą naszej szkoły i przedszkola, klikamy "LUBIĘ To".
Dziękujemy:)
1 kwietnia, w dniu Prima Aprilis, nasza szkoła zafundowała uczniom prawdziwą słodką ucztę! W ramach tej wyjątkowej akcji odbyła się sprzedaż deserów. Oferowaliśmy pyszne, kolorowe "piankowe chmurki", które były zamknięte w urokliwych pudełeczkach.
Na dwóch przerwach udało nam się sprzedać wszystkie deserki, co świadczy o ich ogromnej popularności. Dzieci były zachwycone tą wyjątkową inicjatywą, a ich uśmiechy mówiły same za siebie – każdy chciał spróbować tych kolorowych smakołyków!
Prima Aprilis w naszej szkole okazał się nie tylko dniem żartów, ale także słodką przygodą, która zjednoczyła wszystkich uczniów w radosnym oczekiwaniu na kolejne takie wydarzenia. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli okazję powtórzyć tę smakowitą akcję!
Opracowała: Kinga Haponiuk
Z ogromną radością informuje, że reprezentacja naszej szkoły w siatkówce dziewcząt zajęła 3. miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej! Nasze zawodniczki z klas 7 i 8 wykazały się ogromnym zaangażowaniem, determinacją oraz świetną grą zespołową, co zaowocowało miejscem na podium w prestiżowych zawodach.
W tegorocznym turnieju wzięło udział aż 13 zespołów z całego powiatu, co sprawiło, że rywalizacja była niezwykle zacięta. Nasze dziewczęta świetnie radziły sobie w fazie grupowej, zajmując 2 miejsce, co dało im awans do finału, w którym rywalizowały cztery najlepsze zespoły turnieju.
Finałowy turniej odbył się 28 marca w Suchożebrach, gdzie nasze siatkarki zmierzyły się z drużynami ze Skórca oraz Suchożebr. Choć ostatecznie to te zespoły stanęły na najwyższych stopniach podium, nasze zawodniczki pokazały wielką klasę i nieustępliwość, zdobywając zasłużony brązowy medal.
Skład zespołu:
Gratulujemy naszym siatkarkom za znakomite przygotowanie do zawodów oraz sportową postawę na boisku. Jesteśmy dumni z Waszego sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne turnieje!
Brawo dziewczyny!
Opracował - Paweł Baszkiewicz
Z dumą informuje, że reprezentacja naszej szkoły w siatkówce dziewcząt z klas 4-6 zajęła 4. miejsce w turnieju siatkówki, który odbył się 26 marca w Skórcu! Nasze młode zawodniczki wykazały się ogromnym zaangażowaniem, wolą walki oraz świetnymi umiejętnościami siatkarskimi.
W turnieju wzięło udział 6 zespołów z różnych szkół, co sprawiło, że rywalizacja była bardzo wyrównana. Nasze dziewczęta dzielnie walczyły w każdym meczu, zdobywając cenne doświadczenie i pokazując ducha sportowej rywalizacji.
Ostatecznie nasza drużyna uplasowała się tuż za podium, zajmując 4 miejsce. Mimo że nie udało się zdobyć medalu, dziewczęta pokazały ogromny potencjał i z pewnością w przyszłości osiągną jeszcze większe sukcesy.
Skład zespołu:
Gratulujemy naszym zawodniczkom za wspaniałą postawę i godne reprezentowanie szkoły. Jesteśmy z Was dumni i trzymamy kciuki za kolejne turnieje!
Opracował - Paweł Baszkiewicz
27 marca, w przededniu Dnia Otwatrego w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach, nasi uczniowie w ramach doradztwa zawodowego oraz preorientacji zawodowej wybrali się na spotkanie z Policjantami z KMP. Po komendzie oraz podległych jej miejscach oprowadziła nas mł. aspirant Barbara Jastrzębska. Pani policjantka na co dzień zajmuje się profilaktyką w Wydziale Prewencji a czasem zapoznaje dzieci i młodzież ze specyfiką pracy policjantów podczas takich właśnie wizyt. Uczniowie klasy IV i V mieli możliwość spotkania się z Komendantem Miejskim Policji w Siedlcach insp. Andrzejem Dziewulskim, zobaczyli jedną z dwóch siłowni, centrum dowodzenia, odwiedzili strzelnicę policyjną, gdzie mł. asp. Paweł Pułym opowiedział o wyszkoleniu strzeleckim w Policji. Dziewczynki i chłopcy mieli okazję obejrzenia rownież pokazu tresury psa służbowego zaprezentowanego przez mł. asp. Damiana Nowosielskiego. Ciekawostką, o której usłyszeli uczniowie jest fakt, że w tym roku polska Policja świętuje 100-lecie pracy kobiet w w tej instytucji.
Uczniom bardzo spodobała się wizyta oraz wszystko, to co zobaczyli i usłyszeli. Dzieci miały możliwość na własne oczy widzieć miejsca, w którch pracują Panie i Panowie policjanci czuwający nad naszym bezpieczeństwem.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, który był okazją do poznania specyfiki służby w Policji oraz przypomnienia zasad bezpieczeństwa💙💙💙
Opracowała: Agnieszka Dziewulska
27 marca to Międzynarodowy Dzień Teatru. Ten ważny dzień uczniowie klasy IV i V uczcili wizytą w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach, gdzie na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce mogli obejrzeć spektakl „Skrzynia Władcy Piorunów”, który jest adaptacją powieści przygodowej autorstwa Marcin Kozioła. Spektakl, zarówno jak i powieść, jest adresowany do dzieci i młodzieży.
Głównymi bohaterami są Julia, Tom oraz ich pies Spike. Razem próbują rozwiązać zagadkę zaginięcia ojca Toma, który posiadał skrzynię należącą do Nikoli Tesli. Po licznych przygodach i konfrontacjach z niebezpiecznymi postaciami, dzieci odnajdują ojca. Spektakl był urozmaicony efektami świateł laserów, które w oczywisty sposób nawiązywały do wynalazków wielkiego odkrywcy, uczonego i konstruktora, jakim był Nikola Tesla.
Oglądanie spektakli w teatrze to dobra i pożyteczna lekcja, która pozwala zobaczyć świat z perspektywy twórców: reżysera, aktorów, scenarzystów... Częste wizyty dzieci, młodzieży i dorosłych w teatrze pozwalają budować postawę świadomego odbiorcy dzieł teatralnych, a takie właśnie cele stawiają sobie nauczyciele.
Opracowała: Agnieszka Dziewulska
26 marca 2025 r. odbył się III Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”, zorganizowany przez Niepubliczną Szkołę Podstawową w Izdebkach-Kosnach we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Zbuczyn – Hubert Pasiak.
Naszą szkołę na konkursie reprezentowało sześcioro uczniów: Oliwia Żądełek i Kacper Wiszniewski (kl.VIII), Filip Wiszniewski (kl. VII), Adam Ługowski (kl.VI), Maciej Jastrzębski i Michał Urban (kl.V).
Ogromny sukces odniósł Filip Wiszniewski, który zajął I miejcse (ex aequo z uczennicą z SP w Zbuczynie) w kategorii uczniów klas VII-VIII.
Filipowi składamy serdeczne gratulacje. Jest on prawdziwym mistrzem ortografii! 👏👏👏
Komisję konkursową stanowili nauczyciele poloniści ze szkół z terenu gminy oraz metodycy języka polskiego z MSCDN w Siedlcach. W pracach komisji uczestniczył również prof. UPH w Siedlcach – dr hab. Andrzej Borkowski. Pan profesor pochodzi z Borków-Kosów i w przeszłości był uczniem naszej szkoły!!!
W konkursie udział wzięło łącznie 38 uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Zbuczyn:
w kategorii klas V-VI – 16 uczestników z 6 szkół
w kategorii klas VII-VIII – 22 uczestników z 7 szkół
Arkusze konkursowe składały się z dwóch części:
I – test ze znajomości zasad ortograficznych (20 minut);
II – karta do pisania ze słuchu (30 minut).
Opracowała: Agnieszka Dziewulska
W piątek, 21 marca 2025 roku, odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Była to idealna okazja, aby wspólnie się bawić, podziwiać talenty i cieszyć się kreatywnością naszej szkolnej społeczności.
Na początku miał miejsce niezwykły pokaz mody wiosennej. Na „wybiegu” przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 zaprezentowali barwne, oryginalne stroje, które wprawiły wszystkich w prawdziwie wiosenny nastrój. Był to dopiero początek atrakcji! Rozstrzygnięte zostały szkolne konkursy. Uczniowie podziwiali cudowne, kolorowe wianki oraz poznawali intrygujące informacje o znanych kobietach w historii. Dowiedzieli się także, że matematyka może być nie tylko liczbami – można ją wyrazić również w poezji. Z tej okazji zaprezentowano twórczość dotyczącą tajemniczej liczby Pi.
Następnie odbył się pokaz talentów – turniej „Mam Talent”. Na scenie uczniowie klas 1-3 prezentowali niezwykłe występy: mogliśmy usłyszeć piękne głosy, zobaczyć taneczne popisy, akrobatyczne ewolucje oraz wiele innych zachwycających umiejętności. Każdy uczestnik zaprezentował coś wyjątkowego. Była to świetna okazja do pokazania swojej kreatywności i wspólnej zabawy. Na zakończenie uroczystości wyróżniono najlepsze prezentacje oraz wręczono nagrody, w tym dyplomy i drobne upominki. Najważniejsza była jednak dobra zabawa i wspólnie spędzony czas.
Opracowała - Ewelina Tylska
Film w reżyserii uczennicy klasy VIII - Blaki Zdanowskiej
21 marca to nie tylko pierwszy Dzień Wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, zwany potocznie Dniem Kolorowej Skarpetki. W tym dniu uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Wyklętych w Borkach-Kosach wzięli udział w wyjątkowej akcji solidarności i wsparcia dla osób z trisomią 21 chromosomu.
Skąd ten dzień?
Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, a od 2012 roku jest oficjalnie uznawany przez ONZ. Data 21 marca symbolizuje obecność trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów, co jest charakterystyczne dla tej wady genetycznej. Symbolem tego dnia stały się kolorowe, niepasujące do siebie skarpetki – jako znak akceptacji dla różnorodności i wyjątkowości każdego człowieka.
Jak obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki?
Cała społeczność szkolna zaangażowała się w akcję poprzez noszenie barwnych, często nie do pary dobranych skarpetek, a także kolorowych strojów. Na szkolnych korytarzach dominowały radosne kolory, wzory i uśmiechy. Samorząd szkolny przygotował specjalną gazetkę informacyjną na temat Zespołu Downa i znaczenia tego dnia.
Na zakończenie uczniowie zebrali się do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia, uwieczniając w ten sposób radosne i pełne pozytywnej energii świętowanie.
Dlaczego to ważne?
Dzień Kolorowej Skarpetki to nie tylko okazja do zabawy, ale przede wszystkim ważna lekcja empatii i świadomości społecznej. Dzięki takim inicjatywom uczymy dzieci otwartości, akceptacji oraz szacunku dla innych. To doskonały sposób, aby pokazać, że różnorodność jest czymś pięknym, a każda osoba zasługuje na szansę, by być w pełni akceptowaną i docenianą.
Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Wyklętych w Borkach-Kosach z dumą wzięła udział w tym wyjątkowym wydarzeniu i już teraz zapowiada, że w przyszłym roku świętowanie będzie jeszcze barwniejsze i bardziej inspirujące!
Opracował: Paweł Baszkiewicz
20 marca 2025 roku w naszej szkole odbyły się wyjątkowe warsztaty edukacyjne, w których uczestniczyli uczniowie klas I - V. Połączyliśmy naukę programowania robotów z ważnym tematem segregacji odpadów – a wszystko to w formie interaktywnej zabawy!
Na początku dzieci poznały roboty i interfejs sterujący, odkrywając ich możliwości oraz zasady działania. Następnie nasz animator przeprowadził rozmowę o prawidłowej segregacji śmieci, sprawdzając wiedzę uczniów i podkreślając, dlaczego recykling jest tak ważny dla naszej planety.
Po tej części teoretycznej przyszedł czas na praktykę! Uczniowie stanęli przed zadaniem „sprzątania miasta” przy pomocy robotów. 🏙️🚛 Na podłodze rozłożone zostały makiety miast, a ich ulice „zaśmiecono” różnymi rodzajami odpadów. Dzieci miały za zadanie zaprogramować roboty tak, aby zbierały śmieci i dostarczały je do odpowiednich pojemników.
To wydarzenie pokazało, że nauka przez zabawę to doskonały sposób na zdobywanie nowych umiejętności. Uczniowie nie tylko rozwijali zdolności logicznego myślenia i programowania, ale także utrwalili wiedzę z zakresu segregacji odpadów i ekologii.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i świetną zabawę! To była prawdziwa lekcja przyszłości – łącząca technologię i troskę o środowisko. ♻️💡
Takie zajęcia to dowód na to, że nauka może być fascynującą przygodą!
opracowała - Aneta Dusza
19 marca 2025 roku nasza szkoła miała okazję gościć wyjątkowego sportowca – Michała Brzezickiego (Brzezika)! 💪 Jego pasja do freestyle footballu i niesamowite umiejętności wprawiły wszystkich w zachwyt!
Podczas pokazu mieliśmy okazję zobaczyć niezwykle widowiskowe triki, które zachwycają publiczność na prestiżowych turniejach freestyle football na całym świecie. Niezawodna kontrola nad piłką, precyzja ruchów oraz doskonała technika Michała sprawiły, że zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oglądali występ z podziwem. Każdy efektowny manewr udowadniał, jak wielkie znaczenie mają pasja, wytrwałość i nieustanne doskonalenie swoich umiejętności. To wydarzenie pokazało, że sport to nie tylko treningi, ale także sztuka i inspiracja do przekraczania własnych granic!
Serdecznie dziękujemy Michałowi Brzezickiemu za energię i widowiskowy występ, który na długo pozostanie w naszej pamięci. 👏 Równie wielkie podziękowania kierujemy do Piotra Kaliszuka, który zainicjował to wydarzenie, oraz Wójta Gminy Zbuczyn, Huberta Pasiaka, którego wsparcie pozwoliło na realizację tego pomysłu.
12 marca uczniowie klasy 6 i 7 wraz z wychowawcami wzięli czynny udział w Warsztatach Medialnych z TV Wschód. Były one okazją do zgłębienia tajników dziennikarstwa oraz szansą na rozwój młodych ludzi, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności w zakresie dziennikarstwa i mediów. W pierwszej części wydarzeniaz zaciekawieniem wysłuchaliśmy wykładów i przyglądaliśmy się temu, jak wygląda praca redaktora, prezentera, realizatora czy operatora. Ostrzegano nas, że media nie zawsze okażą się wiarygodne, wspomniano o fake newsach czy nawet propagandzie, z którą w obecnych czasach bardzo często mamy do czynienia, czytając artykuły lub oglądając telewizję.
Warsztaty te nauczyły nas świadomego odbioru informacji, właściwego zachowania, radzenia sobie ze stresem oraz pokazały zawody związane z pracą w telewizji. Podczas tego spotkania mogliśmy przygotować reklamę naszej szkoły i przedstawić ją widzom. Po wszelakich staraniach i przygotowaniach nasi przedstawiciele weszli na scenę, gdzie przed kamerą wspomnieli o Święcie Patrona naszej szkoły - Żołnierzach Wyklętych, o sukcesach naszych uczniów w różnych konkursach, a nawet występie w ,,Mam Talent”.
Było to dla nas niesamowite przeżycie i świetna lekcja doradztwa zawodowego.
Zmęczeni, ale jednocześnie radośni wróciliśmy do szkoły. Na pewno ten dzień zostanie w naszej pamięci na długie lata.
Opracowanie: uczniowie kl. 7
W środę 12 marca, uczniowie klas 1-3 wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Siedlec, pełnej wrażeń i edukacyjnych atrakcji. Celem wyprawy było nie tylko świętowanie Dnia Kobiet, ale także rozwijanie wiedzy i umiejętności w różnych dziedzinach.
Pierwszym punktem programu było przedstawienie teatralne iluzjonistów w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Dzieci miały okazję obejrzeć barwne i pełne emocji widowisko, które dostarczyło im wiele radości i inspiracji.
Następnie uczniowie odwiedzili Centrum Symulacji Medycznych Uniwersytetu w Siedlcach, gdzie uczestniczyli w warsztatach ratownictwa medycznego. Pod okiem specjalistów uczyli się, jak udzielać pierwszej pomocy, opatrywać rany i reagować w sytuacjach zagrożenia życia. Dzięki interaktywnym symulacjom mogli poczuć się jak prawdziwi ratownicy medyczni!
Ostatnim etapem wycieczki były warsztaty kulinarne w Kulinarnym Poddaszu, gdzie dzieci miały okazję samodzielnie przygotować smaczne przekąski i desery. Było to nie tylko świetne doświadczenie, ale także doskonała okazja do wspólnej zabawy i celebrowania Dnia Kobiet w słodkiej atmosferze, w rytmie muzyki disco.
Wycieczka dostarczyła uczniom mnóstwo pozytywnych wrażeń, łącząc naukę z zabawą. Zadowoleni i pełni nowych doświadczeń, wrócili do szkoły z uśmiechami na twarzach, a wspomnienia z tego dnia na długo pozostaną w ich pamięci.
Tekst opracowała: Ewelina Tylska
8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet – i to z prawdziwą klasą! Każda dziewczynka otrzymała symbolicznego kwiatka oraz słodki upominek, bo przecież miłe gesty i czekoladki zawsze są w cenie. Uśmiechów było co niemiara, serdeczność unosiła się w powietrzu, a chłopcy stanęli na wysokości zadania, składając piękne życzenia swoim koleżankom.
Z tej wyjątkowej okazji nasze przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach, gdzie czekała na nich prawdziwa uczta dla zmysłów – Teatr Iluzji Magic. I to nie byle jaki! Było tajemniczo, było spektakularnie, a przede wszystkim… było magicznie!
Magik na scenie prezentował triki, które wprawiały w osłupienie nawet najbardziej dociekliwych widzów. Lewitacje? Były. Znikające przedmioty? Oczywiście. Sztuczki z kartami? Jak najbardziej! Nie zabrakło też interakcji z publicznością, więc dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi asystenci iluzjonisty. Próbowały rozszyfrować jego sekrety, ale... cóż, magia rządzi się swoimi prawami. Efekt? Mnóstwo radości, salwy śmiechu i burza oklasków!
To wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci – bo choć czary prędzej czy później się kończą, to wspomnienia zostają na zawsze! ✨🎩
Tekst opracowała: Marzena Borkowska
„Chcieli nas zakopać, nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem…”
28 lutego 2025 r. w Centralnym Przystanku Historia IPN im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Warszawie dziewięcioro naszych uczniów uczestniczyło w ogólnopolskim konkursie wiedzy dotyczącym patrona szkoły - Żołnierzy Wyklętych. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci z następujących miejscowości: Borki-Kosy, Biała Podlaska, Iława, Inowrocław, Janki, Kraków, Marki, Milanówek, Radom, Ryki, Sękocin Stary, Sopot, Sade Budy, Warszawa oraz Ząbki.
Wyniki testu
Jury konkursu przyznało również wyróżnienia dla uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki
w konkursie, w tym aż cztery dla naszej reprezentacji.
Wyróżnienia
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Oprócz testu wiedzy na uczniów czekały wyjątkowe atrakcje, w tym immersyjne lekcje historii w Strefie Nowych Technologii oraz warsztaty edukacyjne poświęcone sylwetkom Cichociemnych.
Cieszymy się z wysokich wyników uzyskanych przez nasze dzieci. Uważam jednak, że największym sukcesem jest zrealizowanie celu, który założyłam sobie zgłaszając Szkołę Podstawową im. Żołnierzy Wyklętych w Borkach-Kosach do konkursu – poszerzenie wiedzy uczniów o Patronie szkoły, wsparcie młodzieży w rozwijaniu pasji do historii, poszerzenie zbioru materiałów dydaktycznych, które będą służyły naszej szkolnej społeczności.
Dziękuję wszystkim uczniom, którzy podjęli trud kilkutygodniowego przygotowania do „Wielkiego testu o Żołnierzach Niezłomnych”. Był to Wasz cenny wkład w przygotowania do Święta Patrona Szkoły a wiedza, którą zdobyliście i obiecaliście przekazywać rówieśnikom
i waszym rodzinom to wspaniały sposób uczczenia Żołnierzy Wyklętych.
Marysiu, Ulu, Kamilo, Nikolo, Ewelino, Szymonie, Patrycjo, Filipie, Blanko – jestem z Was bardzo dumna, że tak wspaniale reprezentowaliście naszą szkołę!
Opracowała: Anna Wojgianica
7 marca uczniowie kl. 7 i 8 wraz z wychowawcami wyjechali do Siedlec, by w Sali Podlasie MOK obejrzeć spektakl profilaktyczny „Wspomnienia narkomanki” stworzony w oparciu o książkę „Pamiętnik narkomanki” Barbary Osiek. Wszyscy z uwagą śledzili niezwykle pouczającą historię dziewczyny, która przeszła przez piekło uzależnienia i której udało się zwyciężyć nałóg. Obejrzane przedstawienie ukazało nie tylko dramatyczne aspekty uzależnienia, ale także walkę z nałogiem, poszukiwanie nadziei i wyjścia z ciemności. "Wspomnienie narkomanki" to dramatyczna opowieść, ale także ważna lekcja o ludzkich zmaganiach, potrzebie zrozumienia i wsparcia, a także o możliwości przezwyciężenia trudności.
Po tej cennej lekcji uczniowie udali się na spacer, by podziwiać piękno budzącej się do życia, wiosennej przyrody. Była to doskonała okazja do integracji i świętowania Dnia Kobiet. Kwiaty, piękna pogoda i wspólna wędrówka sprawiły, że w znakomitej atmosferze powróciliśmy z tej krótkiej, ale ważnej dla nas wyprawy.
Tekst opracowała - Sylwia Wiewiórka-Dąbrowska
Styczeń i luty upłynęły w naszej szkole pod znakiem błyskawicznych wymian, efektownych serwisów i niezwykle zaciętej rywalizacji. Kolejna edycja Mistrzostw Szkoły w tenisie stołowym przyciągnęła 23 zawodników, którzy postanowili zmierzyć się przy stole – i to nie po to, żeby odrabiać lekcje!
Zawody rozegrano w czterech kategoriach:
🏓 Dziewczęta IV-VI
🏓 Chłopcy IV-VI
🏓 Dziewczęta VII-VIII
🏓 Chłopcy VII-VIII
Największym zainteresowaniem cieszyła się rywalizacja dziewcząt z klas VII-VIII – aż osiem zawodniczek stanęło do walki o tytuł mistrzyni szkoły. Można więc śmiało powiedzieć, że ping-pong to nie tylko domena chłopców!
Turniej dostarczył mnóstwo emocji – były spektakularne zwycięstwa, dramatyczne zwroty akcji, a nawet kilka łez (niektórzy mówili, że to pot, ale my wiemy swoje 😉).
Po wielu zaciętych meczach i niesamowitych wymianach poznaliśmy mistrzów każdej kategorii:
🏆 Kategoria IV- VI chłopcy:
1. Tymon Wiszniewski kl. V
2. Adam Biardzki kl. V
3. Łukasz Jastrzębski kl. IV
🏆 Kategoria IV-VI dziewczyny:
1. Wiktoria Kowieska kl. VI
2. Nikola Kowieska kl. V
3. Hanna Radzikowska kl. V
🏆 Kategoria VII - VII chłopcy:
1. Kacper Wiszniewski kl. VIII
2. Adam Ługowski kl. VI
3. Witold Nurzyński kl. VII
🏆 Kategoria VII- VIII dziewczyny:
1. Gabriela Celińska-Jakubowicz kl. VII
2. Ewelina Krasuska kl. VIII
3. Urszula Biardzka kl. VIII
Zwycięzcy otrzymali medale, które wręczyła na apelu pani dyrektor Izabela Gromada.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom – zarówno tym, którzy wywalczyli podium, jak i tym, którzy walczyli do ostatniej piłeczki! Pamiętajcie, że w sporcie liczy się nie tylko wygrana, ale także dobra zabawa… i satysfakcja, że po tylu odbiciach można wreszcie odłożyć rakietkę i odpocząć. 😄
Do zobaczenia przy stole za rok! 🎉
Tekst opracował - Paweł Baszkiewicz
W roku szkolnym 2024/2025 nasza szkoła dołączyła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Skierowany jest on do uczniów klas I szkół podstawowych i obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w sześciu obszarach: w szkole, na drodze, w domu, w internecie, w relacjach z rówieśnikami oraz podczas wypoczynku.
Program opracowany został przez psychologów, metodyków i ekspertów od efektywnego uczenia się oraz zatwierdzony przez Policję.
Uczniowie z klasy pierwszej uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa realizowanych w oparciu o starannie przygotowane materiały edukacyjne. Uczniowie wypełniali karty pracy otrzymane od organizatorów oraz oglądali filmy edukacyjne. Koordynator razem z Kubusiem Puchatkiem uczył dzieci, jak bezpiecznie i zgodnie z przepisami poruszać się po drodze, przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze oraz bezpiecznie, a zarazem aktywnie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym. Przypominał o konieczności noszenia odblasków, a także poruszał zagadnienia dotyczące bezpiecznego i rozsądnego korzystania z Internetu.
Na zakończenie Programu dzieci zweryfikowały swoją wiedzę zdobytą podczas zajęć, rozwiązując na stronie Programu Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Test online obejmował 12 pytań z zakresu: bezpieczeństwa w domu, w szkole i w drodze do szkoły, bezpieczeństwa w Internecie, pierwszej pomocy i bezpiecznych relacji z rówieśnikami. Wszyscy uczniowie biorący udział w Programie poprawnie wykonali test i otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Opracowała: Monika Krasuska
„Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy.
Pozostał po nich w śniegu ten ślad wilczy.”
Zbigniew Herbert
3 marca w naszej szkole odbyły się Gminne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które przypomniały nam bohaterów walczących o wolność i niepodległość Polski. Wśród naszych gości znaleźli się m.in. Wójt Gminy Zbuczyn Pan Hubert Pasiak, Wójt Gminy Wiśniew Pani Barbara Rybaczewska, a także Dyrektorzy i Nauczyciele innych szkół.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą celebrowaną przez Księdza Dziekana Sławomira Brodawkę. Później wszyscy zebrani udali się do symbolicznej mogiły, gdzie w atmosferze zadumy i szacunku oddano hołd bohaterom, którzy poświęcili swoje życie w imię ojczyzny. Następnie, podczas uroczystej akademii, uczniowie, dzieci z przedszkola oraz szkolny chór przygotowali wzruszający program artystyczny. Występy te nie tylko przypomniały o heroicznych losach Żołnierzy Wyklętych, ale także skłoniły zebranych do refleksji nad historią i wartością wolności. To piękne i wzruszające spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
IV Szkolny Bieg Tropem Wilczym to kolejny punkt obchodów i wyjątkowe wydarzenie, które połączyło pasję do biegania z hołdem dla historii i tradycji. Uczniowie naszej szkoły, delegacje z gminy Zbuczyn i gminy Wiśniew oraz inni chętni biegacze wzięli udział w tej sportowej uroczystości, co z pewnością przyczyniło się do integracji lokalnej społeczności. Po zaciętej rywalizacji uczestnicy mogli zregenerować siły, smakując tradycyjną wojskową grochówkę, która doskonale wpisywała się w klimat tego wydarzenia.
Dziękujemy Partnerowi wydarzenia, którym był Samorząd Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski, a także Wójtom Gmin Zbuczyn i Wiśniew oraz Stowarzyszeniu Kulturalno-Oświatowemu LOGOS za objęcie Patronatem Honorowym i pomoc w organizacji tego wydarzenia.
Serdeczne podziękowania składamy również Rodzicom za nieocenioną pomoc w przygotowaniach, ich wsparcie i zaangażowanie. Dziękujemy także wszystkim obecnym za miłe słowa uznania, które motywują nas do dalszej pracy i rozwoju.
Tekst opracowała: Sylwia Wiewiórka-Dąbrowska
Film w reżyserii uczennic klasy VIII - Blanki Zdanowskiej i Kamili Dziewulskiej.
Nabór dzieci do oddziału przedszkolnego i do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Wyklętych w Borkach-Kosach na rok szkolny 2025/2026
Informuję, że Karty zgłoszenia dziecka do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Wyklętych w Borkach-Kosach są do pobrania w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły.
Uzupełnione karty należy złożyć w sekretariacie szkoły w nieprzekraczalnym terminie do dnia 21 marca 2025 r.
Osoby składające karty zgłoszenia po raz pierwszy proszone są o przedstawienie do wglądu aktu urodzenia dziecka.
25_Karta_zgloszenia_dziecka_do_kl__I_SP_25-26_media_spol..docx
25_Karta_zgloszenia_dziecka_do_kl__I_SP_25-26_media_spol..pdf
25_Karta_zgloszenia_dziecka_do_OP_2025-2026_z_mediami_spol..docx
25_Karta_zgloszenia_dziecka_do_OP_2025-2026_z_mediami_spol.(1).pdf
Aneta Dusza
wicedyrektor
Powered by aSc EduPage