„Polska-moja Ojczyzna” to program edukacyjny, w którym wzięli udział nasi najmłodsi uczniowie z klas I-III i dzieci z przedszkola. Uczestnicy spotkania, zgodnie ze swoimi możliwościami, poznali najważniejsze fakty historyczne dotyczące naszej Ojczyzny, usłyszeli ciekawostki o naszym kraju, sami też mogli się pochwalić własną wiedzą o Polsce. W roku świętowania 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę każdy sposób poznawania dziejów naszej Ojczyzny jest dobry i przynosi wiele wartości dla małych i starszych dzieci.
Polska - moja Ojczyzna
Czy łatwo być nauczycielem?
W klasie III, przez kilka dni lutego 2018, pod bacznym okiem pani Barbary Zdzieborskiej, uczniowie próbowali swoich sił wcielając się w rolę nauczyciela. Kilku uczniów zgłosiło chęć poprowadzenia lekcji języka polskiego. Uczniowie otrzymali od pani zagadnienia do przygotowania w domu. Bardzo interesującym okazał się temat związany z Afryką. Uczniowie „Nauczyciele” zgromadzili pomoce naukowe (globusy, mapy, książki, czasopisma, baner z Afryką, miniaturki zwierząt …), które uatrakcyjniły prowadzone przez nich lekcje. Zajęcia zakończyły się dowolną formą pracy plastycznej. Niektóre dzieci wykonywały plakaty przedstawiające krajobrazy Afryki, inne zaś lepiły z plasteliny postacie zwierząt reprezentujących ten kontynent. W rolę „Nauczyciela” wcielili się: Tomasz Ginter, Adam Ługowski i Natalia Nowosielska. Lekcje okazały się nowym doświadczeniem dla uczniów. Pozwoliły zrozumieć jak trudna jest praca nauczyciela i ile wysiłku trzeba włożyć, by każda lekcja była inspiracją do dalszego poszukiwania wiedzy. Lekcje okazały się trafionym eksperymentem. Pokazały wielkie zaangażowanie uczniów. Już dziś wiemy, że jeszcze niejednokrotnie skorzystamy z tej formy nauki. 😊
Opracowała: Barbara Zdzieborska.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ogłoszony przez UNESCO w 1999 roku. Jego ideą jest zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na bogactwo różnorodności językowej świata i konieczność jego ochrony, a także promocji wielojęzyczności.
W ramach obchodów tego święta uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie ortograficznym. Delegacje klas IV-VII oraz II-III gimnazjum zmierzyły się ze sobą, rozwiązując zadania i zagadki ortograficzne. Kolejnym etapem rywalizacji, który również wymagał czujności i poprawnego posługiwania się językiem polskim, było napisanie dyktanda. Zmagania ortograficzne były okazją do utrwalenia zasad pisowni, a także uświadomienia sobie, jak ważną umiejętnością jest poprawne posługiwanie się językiem ojczystym na co dzień.
Dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej panie nauczycielki przygotowały gry i zabawy językowe: rebusy, kalambury, łamańce językowe oraz konkurs pięknego czytania na głos.
Warto podkreślić, że nowa podstawa programowa kształcenia ogólnego wskazuje, iż najważniejsze umiejętności rozwijane w ramach kształcenia ogólnego w szkole podstawowej to m.in. sprawne komunikowanie się w języku polskim oraz językach obcych nowożytnych. W procesie kształcenia ogólnego szkoła podstawowa na każdym przedmiocie kształtuje kompetencje językowe uczniów oraz dba o wyposażenie ich w wiadomości, a także umiejętności umożliwiające komunikowanie się w języku polskim w sposób poprawny i zrozumiały.
Opracowała: Sylwia Wiewiórka-Dąbrowska
Szkolny Klub Sportowy
W naszej szkole od lutego 2018 r. zajęcia pozalekcyjne będą się odbywały w ramach projektu „Szkolny Klub Sportowy”.
Program Szkolny Klub Sportowy jest działaniem systemowym skierowanym do uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. SKS stanowi narzędzie stymulowania podejmowania aktywności fizycznej w szczególności wśród dzieci i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym, nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym. Systematyczne pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach programu SKS są prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach.
Docelowo zajęcia będą prowadzone dwa razy w tygodniu po jednej godzinie lub raz w tygodniu dwie godziny.
CELE PROGRAMU:
1. Stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież.
2. Poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości.
3. Promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.
4. Zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży.
5. Stymulowanie podejmowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży mniej aktywnych i mniej sprawnych fizycznie, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt.
6. Tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży.
7. Optymalizacja wykorzystania lokalnej infrastruktury sportowej, w tym infrastruktury przyszkolnej.
8. Promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży.
9. Wsparcie kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą w obszarze sportu.
Opiekun SKS: Paweł Baszkiewicz
Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w tenisie stołowym w roku szkolnym 2017/2018.
Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa w tenisie stołowym. Do turnieju przystąpiło 8 dziewcząt z klas IV – VII, 15 chłopców z klas IV – VI i 7 chłopców z klasy VII i II- III gimnazjum. Po bardzo zaciętej rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy.
Kolejność końcowa w rozgrywkach dziewcząt:
Wójcik Natalia kl. VII, Orzyłowska Weronika kl. VII, Dziewulska Aleksandra kl. VII, Kanicka Marta kl. V
Kolejność końcowa w rozgrywkach chłopców z klas IV – VI :
Izdebski Kamil kl. VI, Dziewulski Wiktor kl. VI, Kowieski Damian kl. VI, Borkowski Dawid kl. V
Kolejność końcowa w rozgrywkach chłopców z klas VII i II – III gimnazjum:
Lipiński Piotr kl. II, Skolimowski Konrad kl. III, Radzikowski Tomasz kl. II, Nowosielski Tomasz kl. III
Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami, które ufundowała Rada Rodziców, a wręczyła je pani dyrektor Agnieszka Dziewulska. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku.
Opracował: Paweł Baszkiewicz
KONKURS
Zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej Celem konkursów jest popularyzacja wśród młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań wobec zagrożeń:
- Indywidualny konkurs plastyczny dla uczniów klas 4-7 „Bezpieczeństwo w Twoim otoczeniu zależy od Ciebie”
• Format pracy A3
• Technika: rysunek, malarstwo, kolaż, grafika
- Klasowy konkurs na plakat dla klas 3-6 „Potrafię alarmować straż pożarną”
• Format pracy B1
• Technika: rysunek, malarstwo, kolaż, grafika
• Klasa przygotowuje jeden plakat
- Zespołowy konkurs dla kl. 4-7 na spot filmowy „Żywioły i ludzie”
- zespół może liczyć do 6 osób
- czas trwania spotu do 120 sekund
- zapis filmu na płycie DVD w formacie: DV-avi (PAL), MXV lub MPEG4Zgłoszenia do dnia 9.04.2018 r. do p. Anety Duszy.
Regulaminy konkursów dostępne na stronie http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:36490
Walentynki w przedszkolu
Dzisiaj mamy walentynki
miejcie więc wesołe minki.
Uśmiech niech nie znika z twarzy,
i niech każdy sobie marzy,
byśmy się kochali wkoło.
Wtedy będzie nam wesoło!!!Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie 14.02. Tego też dnia w naszym przedszkolu odbyły się Walentynki.
Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami ubrały się na czerwono i takim akcentem zapoczątkowały dzień. Dzieci poznały tradycje związane z tym świętem poprzez wspólne zabawy. Panie zachęcały dzieci do okazywania uczuć sympatii i życzliwości innym osobom – kolegom, koleżankom, rodzicom.
Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość z przebywania ze sobą. W tym dniu dzieci wspólnie bawiły się m.in. przy piosence "Mam serduszko czerwone” w rytm znanej piosenki "Mam chusteczkę haftowaną”, rozwiązywały zagadki pt. "Kto kogo kocha? Kto kogo lubi?", wyklejały walentynkowe serca. Na koniec dzieci zajadając chrupki obejrzały bajkę „Kubuś i Hefalumpy”. Nie zabrakło również słodkiego upominku - każdy przedszkolak dostał lizaka z czerwonym sercem.
Opracowała: Izabela Wójcik
Ostatki z babcią i dziadkiem…
13 lutego, w ostatni dzień karnawału, w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Uczniowie pierwszej klasy z radością i przejęciem wyczekiwali swoich gości.
Na uroczystość przybyła pani Dyrektor Agnieszka Dziewulska, Prezes Stowarzyszenia „LOGOS”-pani Barbara Rybaczewska, pani Sylwia Mańkowska (nauczyciel języka angielskiego), Rodzice, Pracownicy szkoły oraz Seniorzy.
Wnuczęta wygłaszały wzruszające wiersze i śpiewały piosenki. Mali artyści wykazali się pewnością i kunsztem aktorskim. Dziadkowie nie szczędzili braw swoim pociechom. Następnie dzieci składały życzenia i wręczały przygotowane przez siebie upominki. Rodzice przygotowali smaczne ciasta i herbatkę.
Atmosfera uroczystości była wspaniała. Miłą pogawędkę zakończyła sesja zdjęciowa. Dzieci chętnie pozowały w objęciach babć i dziadków.
Kochani Dziadkowie, serdecznie dziękuję za obecność i serce! Życzę zdrowia i radości na każdą chwilę życia. Trzymajcie się i do spotkania za rok.
Wychowawczyni: Barbara Stosio
Znajdź pomysł na siebie!- koncert profilaktyczny
Kto cieszy się, że mógł dziś wstać z łóżka? Kto dziś nie jest głodny? Kto cieszy się, że ma wokół siebie bliskich ludzi? Kto potrafi docenić, że żyje, nie jest głodny ani samotny?
Za pomocą powyższych pytań członkowie grupy Full Power Spirit próbowali nas zmusić do refleksji nad tym, czym jest dla nas szczęście. Full Power Spirit to polska grupa muzyczna wpisująca się w nurt muzyki chrześcijańskiej, tworzący głównie w stylu hip-hop. Zespół został założony w Białej Podlaskiej w 2001 roku przez Mirosława Kirczuka (Miras), Marka Dzyra (Dzyrooo) i Piotra Chazana (Picia). Zespół występował trzykrotnie (2004, 2006, 2008) na największym w Europie Wschodniej festiwalu muzyki tworzonej przez chrześcijan: Międzynarodowym Festiwalu Song of Songs w Toruniu oraz w studiu imienia Agnieszki Osieckiej grając koncert, który został wyemitowany przez 3 Program Polskiego Radia. Zespół koncertował także poza granicami Polski: w Niemczech (podczas Światowych Dni Młodzieży), w Austrii na Europejskim Spotkaniu Młodych w Mariazell, w Bułgarii oraz w Belgii.
„Znajdź pomysł na siebie” to autorski program grupy z Białej Podlaskiej. Ma on charakter ewangelizacyjno – profilaktyczny i podparty jest świadectwami z życia artystów. Jest to bardzo dobra forma przekazu, czytelna i zrozumiała, zwłaszcza dla młodych odbiorców. W perspektywie zbliżającego się okresu Wielkiego Postu spotkanie z zespołem stanowiło dla naszej społeczności szkolnej wspaniałą inspirację do zastanowienia się nad tym, co jest dla nas w życiu naprawdę ważne. Jak to w szkole bywa zadana nam została praca domowa. Na koniec dnia mieliśmy się zastanowić nad tym co zrobiliśmy, by dzisiejszy dzień był najwspanialszym dniem w naszym życiu. Muzycy nieustannie próbowali nas przekonać, że to od nas samych zależy czy będziemy mistrzami na miarę talentów, które otrzymaliśmy od Boga, czy też przeżyjemy nasze życie „byle jak i robiąc byle co”. Oby nie zabrakło nam odwagi w poszukiwaniu jak najlepszych pomysłów na to, by życia nie zmarnować
Opracowała: Katarzyna Suchoń
Bal Karnawałowy
W czwartek, 8 lutego, dzieci z naszej szkoły i przedszkola bardzo miło bawiły się na balu karnawałowym, który śmiało można nazwać też balem ostatkowym. Ostatki, czyli zapusty, to ostatnie dni hucznych zabaw przed zbliżającą się Środą Popielcową i Wielkim Postem.
Nasza szkolna zabawa dostarczyła uczniom wiele radości. Dzieci zaprezentowały się w bardzo pieknych i ciekawych kostiumach, starsi uczniowie dokonali wyboru Króla i Królowej Balu, chętne osoby mogły wziąć udział w konkursach. Uroczysty bal uświetniły występy Cyrku Młodość. Artyści pokazali swoje talenty, zaprezentowali niezwykłą sprawność i okazali wielkie poczucie humoru. Chętne dzieci i rodzice mogli wziąć udział w pokazach sztuki cyrkowej. Na koniec przyszedł czas na smakowite pączki, jak przystało na Tłusty Czwartek oraz na wizytę wspaniałego gościa z workiem pełnym prezentów, czyli Świętego Mikołaja.
Rodzicom, na czele z Panią Przewodniczącą Rady Rodziców oraz Przyjaciołom naszej szkoły, dziękujemy za pomoc i hojność.
„Szukajcie w sobie pasji !” – zachęcał naszych uczniów Ksiądz Dariusz Stańczyk
Dnia 5 lutego do naszej szkoły przybył niezwykły gość – ksiądz Dariusz Stańczyk. Opowiadał o swoim bardzo nietuzinkowym, jak się okazało, życiu. W swojej posłudze kapłańskiej podejmuje się on wielu działań, spotyka niezwykłych ludzi, współpracuje z młodzieżą, przemierza rowerem lub motocyklem tysiące kilometrów, prowadzi działalność misjonarską na Syberii. Ksiądz zachęcał naszych uczniów do odkrywania w sobie pasji, do podejmowania wyzwań, do ćwiczenia się w sferze duchowej i fizycznej.
Ksiądz Stańczyk pracuje obecnie w Tobolsku w Rosji. Po święceniach kapłańskich, które przyjął ponad 30 lat temu pracował w tworzącej się parafii MB Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej. Studiował w Rzymie. Pracował na Wileńszczyźnie. Jest działaczem społecznym, obrońcą polskości na Kresach. Został Polakiem Roku 2003 na Litwie, Honorowym Obywatelem Rejonu Wileńskiego, komendantem Wileńskiego Hufca Maryi im. Pani Ostrobramskiej, organizatorem Sztafety Niepodległości z Zułowa na Rossę. Jest kapelanem Rajdu Katyńskiego. Przez wiele lat pracy w Wilnie ks. Dariusz Stańczyk zorganizował wiele pielgrzymek i wypraw religijnych, m.in. sztafetę biegową „Santo Subito” z Wilna do Wadowic.
Prezydent Andrzej Duda odznaczył księdza Dariusza Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Ksiądz otrzymał to odznaczenie za wybitne zasługi dla polskiego Kościoła na Wschodzie, za krzewienie polskiej kultury i tradycji narodowych, za działalność na rzecz polskich mniejszości narodowych.
Ale to tylko część bogatego życiorysu Ks. Dariusza…
Nasz gość opowiadał o tym, jak przez wiele lat pracował we Włoszech i na Litwie, aż wreszcie znalazł się na dalekiej Syberii w Tobolsku. Pojechał tam na rowerze, który podarował mu Jan Paweł II. (Papież dostał ten rower od kogoś podczas jednej z audiencji).
Ksiądz Stańczyk zaplanował samotny rajd rowerowy, start- nad jeziorem Bajkał. „Będzie to kontynuacja pielgrzymki sprzed trzech lat, która rozpoczęła się w Wilnie. Była to pielgrzymka szlakiem polskich zesłańców” - opowiada ks. Stańczyk. Chciał w ten sposób podziękować za kanonizację papieża - Polaka i uczcić bł. Rafała Kalinowskiego, który ponad 150 lat wcześniej właśnie drogą z Wilna trafił do Tobolska jako zesłaniec. Ks. Stańczyk odbył rowerową pielgrzymkę z Wilna do Irkucka. Przez 47 dni pokonał trasę liczącą 6 tysięcy 780 kilometrów.
Potem była wyprawa rowerowa do Pekinu, wyjazd z młodzieżą i harcerzami do Urugwaju, Paragwaju, Meksyku, Argentyny, Brazylii, do Chin, Australii….
Kulturalni w sieci
We wtorek 6 lutego w całej Polsce obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Już po raz czternasty nasz kraj przyłącza się do tego międzynarodowego święta, w którym uczestniczy 130 państw z całego świata. Krajowym organizatorem DBI jest konsorcjum złożone z Państwowego Instytutu Badawczego NASK oraz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Partnerem Głównym – Fundacja Orange, a Partnerem – firma Facebook.
Organizatorzy co roku starają się, by Dniu Bezpiecznego Internetu przyświecał ważny temat związany z funkcjonowaniem młodych ludzi w sieci, dlatego hasłem tegorocznej akcji jest: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.
Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To wartość, bez której nie można zbudować kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami w internecie, takimi jak cyberprzemoc, hejt, seksting czy ksenofobia. Nalezy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.
Z przeprowadzonych przez NASK-PIB badań („Nastolatki 3.0”) wynika, że środowisko internetu jest często przez samą młodzież odbierane jako zagrażające i agresywne. Prawie 60% respondentów w wieku 13-17 lat było świadkami wyzywania, poniżania i ośmieszania swoich znajomych w sieci. Niemal jedna trzecia (32,2%) przyznała, że sami byli ofiarami wyzwisk, a co piąty (20%) doświadczył ośmieszania w internecie. Alarmujący jest fakt, że tylko 22% młodych ludzi o tych przykrych i obciążających emocjonalnie sytuacjach informuje dorosłych.
Zagraliśmy w 26 Finale WOŚP
W niedzielę, 14 stycznia 2018 roku, wolontariusze 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kolejny raz wyszli na ulice polskich i nie tylko polskich miejscowości. Podczas tego finału, podobnie jak w roku ubiegłym, zebrane pieniądze przeznaczone będą na zakup urządzeń medycznych dla noworodków, a także dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.
W tym roku po raz pierwszy w tej wspaniałej akcji uczestniczyła nasza szkoła. Ośmioro dzielnych i wytrwałych wolontariuszy pod opieką pana Grzegorza Wawreckiego i pani Anety Duszy, pomimo mroźnego dnia, z uśmiechami na twarzach kwestowało na ulicach Siedlec, aby wspomóc ten szczytny cel.
Nasi uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy i zbierali datki w dwóch wylosowanych przez opiekunów rejonach miasta.
W grupie 2, w centrum miasta, pod opieką p. Grzegorza Wawreckiego udzielali się: Damian Dziewulski, Kamila Księżopolska, Dominik Pawlik i Michał Radomyski.
W grupie 3, działającej na trudnym terenie peryferii Siedlec, pod opieką p. Anety Duszy działali: Natalia Biarda, Paulina Dąbrowska, Gabriela Mikołajczuk oraz Julia Wójcik
A oto rezultat naszych wysiłków:
Grupa 2 – 1376,40 zł
Grupa 3 – 1114,46 zł
RAZEM 2490,86 zł!!!
Chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wspomogli naszych wolontariuszy. Szczególne podziękowania posyłamy do tych, którzy obdarzyli naszych dzielnych uczniów ciepłym uśmiechem i dobrym słowem.
Siema!
opracował- Grzegorz Wawrecki
Bezpieczne ferie
Szanowni Rodzice!
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat zasad bezpiecznego organizowania odpoczynku dzieci i młodzieży w czasie ferii.
Jasełka w naszej szkole
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas ciepła, radości i nadziei.
W środę, 20 XII 2017r., w naszej szkole odbyła się inscenizacja o Bożym Narodzeniu. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie kl. V i VI przygotowania do występu przez p. M. Komar i p. J. Izdebską. Mottem jasełek była kolęda ,,Nie było miejsca dla Ciebie…”.
Głęboka treść i piękna melodyka kolęd wyzwalały w nas chwile refleksji, wzruszenia i przede wszystkim świąteczną radość. Artyści wcielili się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, Trzech Króli, z dużym przejęciem przedstawiali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.
Po występie głos zabrała p. Dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia.
Opracowała: Jadwiga Izdebska
Bóg się rodzi ...
Podnieś rękę, Boże Dziecię!
Błogosław Ojczyznę miłą!
W dobrych radach, w dobrym bycie
Wspieraj jej siłę swą siłą,Dom nasz i majętność całą
I wszystkie wioski z miastami!
A Słowo ciałem się stało
I mieszkało między nami.Uczniowie z klasy I, II i III wraz z rodzicami i wychowawczynami przeżywali spotkania przy wigilijnym stole. Łamali się opłatkiem, składali sobie życzenia oraz wspólnie kolędowali. Takie spotkania są niezwykłymm przeżyciem dla każdego człowieka, gdyż oczekiwanie na przyjście Dzieciątka Jezus w rodzinnym, klasowym gronie ma szczególne znaczenie. To nie tylko tradycja, ale przede wszystkim przeżycie, które niesie ze sobą pogłębienie wiary, rodzi nowe nadzieje oraz rozpala miłość w sercach wszystkich ludzi.
Życzenia świąteczne
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia
życzymy, aby wszyscy znaleźli miejsce przy wigilijnym stole,
podzielili się sercem i opłatkiem.
By spełniły się plany i marzenia,
a każdy kolejny dzień był jeszcze lepszy.
By wszyscy dla siebie byli mili,
patrzyli na to, co dobre, a nie na to, co dzieli,
Bo Bóg rozdaje miłość wszystkim bez wyjątku
zesłaną na ziemię w Małym Dzieciątku.
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz szczęśliwego Nowego Roku!
Życzą Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Wyklętych i Niepublicznego Przedszkola w Borkach-Kosach
Boże Narodzenie 2017 r.
Podsumowanie projektu "Pierwsze kroki wolontariuszy"
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji pokazującej nasze pierwsze kroki w roli wolontariuszy
Świąteczny stragan
„Każdy ma coś, co może dać innym”
(Barbara Bush)
Znakomitym przykładem sentencji Barbary Bush są dzieci z przedszkola, uczniowie, nauczyciele, wychowawcy, obsługa szkoły oraz rodzice uczniów, którzy po raz drugi przygotowali i uczestniczyli w kiermaszu ozdób choinkowych i słodkości „Świąteczny stragan”. Kiermasz odbył się 13 grudnia 2017r. a pozyskane fundusze zostały przeznaczone na cel charytatywny, jakim jest pomoc w zbieraniu środków na operację i leczenie Amelki Chybowskiej.
Na stoisku można było nabyć świąteczne stroiki, bombki wykonane różnymi technikami, anioły, choinki, ozdoby na choinkę, pierniki i pyszne ciasto. Zainteresowanie kiermaszem oraz udział osób odwiedzających szkołę, ugruntowały naszą wiarę w drugiego człowieka – „ Hojność polega nie tyle na tym, aby dawać dużo, co na tym, aby dawać w odpowiedniej chwili. - Jean de La Bruyére”
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszu oraz wszystkim, którzy tak licznie i chętnie odwiedzili naszą szkołę w tym dniu.
Opracowała: Aneta Kędzierska
Pokój tajemnic - wolontariusze dla naszych uczniów
Co się zdarzyło 13 grudnia 2017 roku?
1. Zorganizowałyśmy pokój zagadek jako atrakcję dla klas 4-7.
2. Na naszych spotkaniach wymyśliłyśmy zadania i ustaliłyśmy wszystkie szczegóły.
3. Grupy 6-osobowe miały 30 minut na odkrycie tajemnicy.
4. Gdy im się to udało, mogli wyjść z pomieszczenia.
5. Osobom biorącym udział w zabawie podobała się nasza inicjatywa.
7. Każdy uczestnik wyszedł z sali z uśmiechem na twarzy.
Opracowanie: Zespół wolontariacki
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie