Strona Główna
UWAGA!
26 czerwca 2026 r. odbędzie się zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Porządek uroczystości:
Szkoła Podstawowa
- godz. 9.00 - Msza Święta w kaplicy przy szkole,
- około godz. - 10.00 - uroczysta akademia na sali gimnastycznej.
Po akademii spotkanie z wychowawcami w klasach.
Oddziały Przedszkolne
Trzy dni pełne wrażeń – od soli po rollercoastery!
W dniach 15–17 czerwca uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę, która udowodniła, że nauka i świetna zabawa mogą iść w parze.
Pierwszym przystankiem była Wieliczka, gdzie zeszliśmy kilkaset schodów pod ziemię, by odkryć niezwykły świat solnych korytarzy, komór i rzeźb. Przekonaliśmy się, że sól to nie tylko obowiązkowy dodatek do obiadu, ale także materiał, z którego można stworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Niektórzy żartowali, że po tylu godzinach pod ziemią będą świecić jak kryształy soli!
Bociany
Wiosna to niezwykły czas. Ptaki powracają do swych gniazd, aby tam wydać swoje potomstwo.
Uczniowie pierwszej klasy zostali zaproszeni do obejrzenia ceremonii obrączkowania bocianów, która odbyła się w Dziewulach 18 czerwca 2026r. Wszyscy obserwatorzy wydarzenia w skupieniu i ciszy wysłuchali informacji i ciekawostek o życiu tych pięknych ptaków. Znawcą bocianów, ich życia i zwyczajów jest wyjątkowy człowiek - pan Irenesz Kaługa. Bociany stały się jego pasją, którą dzieli się z innymi przyrodnikami oraz z uczniami szkół z terenu naszej gminy. To właśnie od niego dzieci dowiedzaiły się, co jest przyczyną obrączkowania bocianów. Każdy mógł dotknąć ręką tego maleństwa i poczuć jak bije mu serduszko. Chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Młodzi sportowcy na start!
11 czerwca LKS EkoSport we współpracą z Gminą Zbuczyn zorganizowały zawody lekkoatletyczne dla dziecii młodzieży ze szkół z terenu Gminy Zbuczyn. Koordynatorem zawodów była pani LidiaChojecka.
Gminne Zawody Lekkoatletyczne podzielone zostały na różne kategoriach wiekowe z podziałem na płeć i rocznik: 2016 i młodsi (3 klasa i młodsi), 2015 (4 klasa), 2014 (5 klasa), 2013 (6klasa), oraz 2012 i 2011 (7 i 8 klasa).
Razem w rytmie muzyki
Nasz szkolny chór pod kierownictwem Pani Basi Kędzierskiej prężnie rozwija swoją działalność, aktywnie uczestnicząc w uroczystościach szkolnych oraz wydarzeniach lokalnych. Dzięki regularnym próbom i zaangażowaniu uczniów chór nie tylko uświetnia ważne wydarzenia, ale także integruje społeczność szkolną i promuje kulturę muzyczną.
Stypendia sportowe
Stypendia Wójta Gminy Zbuczyn za wybitne osiągnięcia sportowe to nagrody, które zostały wręczone naszym uczennicom i absolwentowi naszej szkoły podczas Gminnych obchodów Dnia Dziecka, 14 czerwca, w Szkole Podstawowej w Czuryłach. Zostały one przyznane na mocy Uchwały Nr XX/158/2025 Rady Gminy Zbuczyn z dnia 26 sierpnia 2025 r. w sprawie określenia szczegółowych zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzaju i wysokości stypendiów sportowych oraz nagród dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe.
Starzy nie czytają? W młodych nadzieja!
To tegoroczne hasło przewodnie akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”, która została przeprowadzona w całej Polsce a tym samym w naszej szkole 12 czerwca o godz. 10:00. Tak jak w wielu polskich bibliotekach, szkołach, przedszkolach, w parkach i na rynkach, my również chwyciliśmy ulubione książki, by zanurzyć się w przyjemnej chwili czytania. Czytanie odbywało się w przyjaznej atmosferze, a uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje ulubione tytuły oraz porozmawiać o przeczytanych utworach. Wydarzenie pokazało, że czytanie może być nie tylko obowiązkiem szkolnym, ale także ciekawą formą spędzania wolnego czasu. Wspólnie stworzony plakat promujący akcję jest efektem dyskusji o książkach, pasji czytania, przygodach bohaterów i o tym, że warto czytać.
Spartakiada Przedszkolaków – III miejsce dla naszych małych sportowców!
Z wielką radością informujemy, że dzieci z grupy 5,6- latków wzięły udział w X Spartakiadzie Przedszkolaków z terenu gminy Zbuczyn , która odbywała się w dniu 10.06.2026 r. w Szkole Podstawowej w Krzesku- Królowa Niwa pod hasłem „ Małe kroki, wielkie cele ruchu nigdy nie za wiele”. Dzieci miały okazję sprawdzić swoje umiejętności sportowe, współpracę w grupie oraz ducha zdrowej rywalizacji.
Kwiaty, kreatywność i dobra zabawa – warsztaty z udziałem Szkoły Żak
9 czerwca uczniowie klasy IV uczestniczyli w warsztatach florystycznych prowadzonych przez pracowników Szkoły Żak w Siedlcach. Podczas zajęć dzieci miały okazję rozwijać swoją kreatywność i zdolności manualne, wykonując piękne kompozycje z kwiatów sztucznych.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem tworzyli własne prace, wykazując się pomysłowością oraz starannością. Szczególnie chłopcy wykonali swoje kompozycje bardzo szybko, a jednocześnie niezwykle estetycznie i dokładnie. Powstałe dekoracje były różnorodne i pełne ciekawych rozwiązań.
Z Al na TY
12 czerwca br. gościliśmy z naszej szkole pana Emila Nowosielskiego – prawdziwego specjalistę od sztucznej inteligencji. Uczniowie klasy 7 i 8 mieli okazję zapoznać się z treściami dotyczącymi odpowiedzialnego korzystania z AI. Wystąpienie dotyczyło w szczególności świadomego i etycznego wykorzystania technologii przy jednoczesnym dbaniu o prywatność, weryfikacji generowanych treści oraz zachowaniu krytycznego myślenia. Było to bardzo ciekawe a zarazem wartościowe spotkanie a w dobie dynamicznego rozwoju AI niezwykle potrzebne.
Zdrowo, aktywnie, rodzinnie!
2 czerwca 2026 r. w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany Dzień Rodziny, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Zdrowo, aktywnie, rodzinnie!”. Wydarzenie zgromadziło uczniów, rodziców, nauczycieli oraz mieszkańców naszej społeczności, tworząc wyjątkową atmosferę wspólnej zabawy, integracji i aktywnego spędzania czasu.
Pasja rodząca karierę
Wszyscy wiemy, jak ważnym i poważnym tematem jest zagadnienie zdrowia fizycznego i psychicznego. Już od najmłodszych lat nauczyciele, zwłaszcza wychowania fizycznego, uwrażliwiają dzieci i młodzież na tematy związane ze zdrowym stylem życia oraz aktywnoścą fizyczną. I choć sport: bieganie, jazda na rowerze czy taniec stają się coraz bardziej popularne wśród młodzieży i dorosłych osób, wciąż mamy wiele do zrobienia w tej kwestii. Obserwujemy, że dzieci mniej biegają, zbyt mało i rzadko uprawiają wybrane dziedziny sportu i rekreacji, po prostu: coraz mniej się poruszają w świadomym i aktywnym ruchu sportowym. Na taki stan rzeczy zareagowało Ministerstwo Edukacji Narodowej i na bieżący rok szkolny wskazało wśród podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa także promocję zdrowego trybu życia w szkole - kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych. Wspieranie aktywności fizycznej uc
Wycieczka klas I–III do Kazimierza Dolnego
8 czerwca 2026 r. uczniowie klas I–III uczestniczyli w wycieczce do Kazimierza Dolnego – jednego z najpiękniejszych miast w Polsce.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po malowniczym rynku, gdzie podziwialiśmy zabytkową studnię będącą symbolem miasta. Następnie udaliśmy się na ruiny zamku, gdzie uczniowie poznali historię Kazimierza Dolnego oraz wysłuchali ciekawych legend związanych z tym miejscem.
Spotkanie w bibliotece szkolnej
19 maja uczniowie klasy 2 uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych zorganizowanych w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek. Na początku pani bibliotekarka przypomniała dzieciom zasady zachowania obowiązujące w czytelni i bibliotece. Następnie uczniowie wysłuchali bajki przedstawionej w formie teatrzyku kamishibai. Kamishibai to tradycyjny japoński teatrzyk obrazkowy – opowieść przedstawiana jest za pomocą ilustracji umieszczonych w drewnianej skrzynce, a narrator czyta tekst i pokazuje kolejne karty z obrazkami. Taka forma opowiadania bardzo zainteresowała uczniów i pozwoliła im przenieść się w świat wyobraźni.
Sukcesy recytatorów!
Po raz kolejny nasi uczniowie zaprezentowali swój talent recytatorski i zostali laureatami 42. Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci i Młodzież im. Kornela Makuszyńskiego w etapie gminnym i powiatowym. 8 maja na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie odbyły się przesłuchania, podczas których ośmioro naszych uczniów recytowało poezję i prozę. Na liście nagrodzonych znaleźli się:
Zaelektryzowani w akcji
Czy fizyka może być ciekawsza niż przerwa na pączka? Okazuje się, że tak – pod warunkiem, że do akcji wkracza grupa Zaelektryzowani. 14 maja nasze korytarze zamiast dźwięku dzwonka wypełniły się piskliwymi głosami (zasługa helu!) i naukowymi wybuchami.
Co się działo? Krótki raport z pola bitwy o wiedzę:
Razem możemy więcej!
22 kwietnia Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole charytatywny kiermasz ciast. Pyszne wypieki przygotowały mamy uczniów, które z ogromnym zaangażowaniem wsparły tę wyjątkową inicjatywę. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej.
Do akcji pomocy Dawidkowi dołączyli również wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, przekazując środki zebrane w ramach wielkopostnej akcji „Sakiewki Miłosierdzia”.
Międzynarodowy Dzień Ziemi
22 kwietnia uczniowie klasy 2 wraz z wychowawczynią wzięli udział w akcji sprzątania lasu oraz terenu wokół szkoły w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi. Dzieci, wyposażone w rękawiczki i worki na śmieci, z dużym zaangażowaniem porządkowały najbliższą okolicę.
Podczas akcji uczniowie przypomnieli sobie, jak ważna jest troska o środowisko naturalne oraz dbanie o czystość miejsc, w których żyjemy i odpoczywamy. Dzieci chętnie współpracowały i z ogromnym zaangażowaniem wykonywały powierzone zadania.

Cyberbezpieczeństwo
Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1013043