Innowacja pedagogiczna „W krainie emocji – odkrywamy i akceptujemy uczucia” w grupie 5-6 latków
Z radością informujemy, że w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy innowacyjny program pedagogiczny skierowany do dzieci z grupy 5-6 latków, zatytułowany „W krainie emocji – odkrywamy i akceptujemy uczucia”. Program będzie realizowany przez najbliższe
6 miesięcy, a jego celem jest rozwijanie świadomości emocjonalnej u dzieci, uczenie ich rozpoznawania, nazywania oraz akceptowania różnych uczuć.
EUROPEAN DAY OF LANGUAGES
Europejski Dzień Języków Obcych został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy i od tamtej pory jest obchodzony corocznie 26 września. W tym roku szacuję się, że około 700 milionów Europejczyków w 46 państwach członkowskich Rady Europy będzie obchodzić Europejski Dzień Języków (EDJ).
Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Języki na rzecz pokoju”.
Kultura z klasą, klasa z kulturą!
3 października uczniowie klasy V i VI, pod czujnym okiem pań: Kingi Haponiuk i Beaty Olszewskiej, wyruszyli na wycieczkę do Siedlec. W pięknej sali „Podlasie” obejrzeliśmy spektakl „Dzieci Powstania ,44” w wykonaniu artystów Alternatywnego Teatru Tańca LUZ. Data spektaklu nie była przypadkowa, bowiem w tym dniu przypadła osiemdziesiąta rocznica upadku Powstania. Dzieci ze skupieniem i uwagą oglądały przedstawienie, a na zakończenie nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Jak czytamy w opisie spektaklu „…inspiracją dla autorki – Joanny Woszczyńskiej – były prawdziwe historie i wspomnienia z Powstania Warszawskiego. Spektakl opowiada o wojnie widzianej oczami dziecka za pomocą tańca współczesnego i piosenek walczącej Warszawy. Sceny zmieniają się jak w kalejdoskopie obrazując całe spektrum dramatu młodych ludzi i towarzyszących im emocji”. Spektakl zapadł głęboko w serca naszych uczniów, któr
Światowy Dzień Zwierząt
Dnia 4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. W związku z tym w naszej świetlicy zawitał jakże uwielbiany przez dzieci gryzoń. Nasze świetliczaki kochają zwierzątka! Gdy tylko dowiedziały się, że będzie gościł w naszej sali chomik, skakały z radości i nie mogły się doczekać tego wydarzenia.
VII akcja #SprzątamyDlaPolski
Dzisiaj, 4 października 2024 roku, w Dniu św. Franciszka z Asyżu, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji sprzątania świata, aby pokazać, że los naszej planety a zwłaszcza czystość i piękno naszej Małej Ojczyzny jest ważne dla naszych serc.
Głównym celem tego przedsięwzięcia jest skuteczna walka z zanieczyszczeniem terenów zielonych, takich jak lasy, parki i skwery.
Czytamy z SERCEM
W dniu 30 września nasza szkoła uczestniczyła w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem”. To inicjatywa o charakterze edukacyjnym organizowana w ramach obchodów dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca. Głównym celem akcji jest promocja wśród uczniów literatury i czytelnictwa, a także poszerzanie ich wiedzy na temat serca – budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symbolik oraz propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.
To one zostały przedstawicielkami Samorządu Uczniowskiego!
Wrzesień był dla naszych uczniów prawdziwą szkołą demokracji. Klasy 4-8 wzięły udział w wyborach do zarządu Samorządu Uczniowskiego. W tym roku chęć do pracy na rzecz społeczności szkolnej zgłosiło pięć kandydatek z klasy ósmej. Przez dwa tygodnie trwała kampania wyborcza, podczas której dziewczynki przedstawiały własne programy wyborcze oraz starały się na różne sposoby przekonać kolegów i koleżanki do swoich postulatów. Przed wyborami odbyła się debata z udziałem kandydatek, uczniów oraz nauczycieli. Była to ostatnia szansa na pozyskanie głosów jeszcze niezdecydowanych wyborców.
Dzień Chłopaka Przedszkolaka
27 września nasze przedszkolaki miały okazję wyjątkowo świętować Dzień Chłopaka, biorąc udział w kreatywnych „Miękkich warsztatach” prowadzonych przez Panią Annę Sienicę. Dzieci stworzyły swoje unikalne przytulanki - liski, ucząc się krok po kroku technik projektowania i wykonania. Każdy uczestnik warsztatów samodzielnie wypychał wnętrze przytulanki, wybierał kolor ogonka oraz dopasowywał oczka, nadając swojemu liskowi niepowtarzalny charakter.
Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne im. H. Jakimiaka
26 września odbyły się w Siedlcach Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne im. H. Jakimiaka. Naszą szkołę podczas tych zawodów reprezentowało 20 uczniów:
- Volodymyr Borkowski skok w dal kl. IV
- Antoni Chromiński 60 m
- Jakub Zdanowski 600 m
- Hanna Radzikowska 600 m kl. V
- Michał Urban 600 m
- Tymon
Indywidualne Biegi Przełajowe 24 września 2024 r.
24 września w Siedlcach nad Muchawką odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. Naszą szkołę reprezentowało 12 osób:
- Wiszniewski Tymon kl. V – 1000 m
- Urban Michał – 1000 m
- Radzikowska Hanna – 800 m
- Kowieska Nikola – 800 m
- Bulak Marcin – 1000 m kl. VI
- Celińska -Jakubowicz Gabriela kl
Standardy Ochrony Małoletnich
Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie
w poniższym linku zamieszczamy Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Wyklętych w Borkach-Kosach.
Jest to bardzo ważny dokument dotyczący bezpieczeństwa dzieci a jego powstanie i respektowanie ma związek z nowelizacją Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, czyli tzw. ustawą Kamilka z Częstochowy, której współautorką jest Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak. Jak podkreśla Rzeczniczka Praw Dziecka, ustawa ta zawiera szereg rozwiązań, mających na celu lepszą ochronę dzieci przed przemocą i zapewnienie im kompleksowej pomocy w przypadku skrzywdzenia.
Dzień Przedszkolaka w naszym przedszkolu
20 września w naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy Dzień Przedszkolaka, zorganizowany przez panie wychowawczynie. To wspaniałe święto dostarczyło naszym najmłodszym podopiecznym mnóstwo radości i niezapomnianych chwil.
Po obiedzie, przy pięknej pogodzie, przedszkolaki bawiły się na świeżym powietrzu, korzystając z nowego boiska szkolnego. Panie wychowawczynie przygotowały szereg zabaw integracyjnych, które nie tylko bawiły, ale też pomagały dzieciom lepiej się poznać i zacieśniać relacje w grupie. Jedną z największych atrakcji było malowanie twarzy. Dzieci z entuzjazmem wybierały różnorodne wzory, które dodawały zabawie jeszcze więcej kolorów i radości. Dodatkowo, każdy maluch mógł skosztować popcornu, który cieszył się dużą popularnością.
Przerwa z „Lokomotywą”, „Zosią Samosią” i Panem Hilarym…
13 września w bibliotece szkolnej odbyła się wyjątkowa przerwa międzylekcyjna. Z okazji 130. rocznicy urodzin Juliana Tuwima zgromadzeni uczniowie głośno czytali znane utwory tego wybitnego twórcy dla dzieci. Przerwa z wierszami Tuwima była wspaniałą okazją do przybliżenia uczniom twórczości poety, a także możliwością do integracji przy książce...
Pomaganie zmienia świat na lepsze!
W dniach od 17 do 24 września 2024 r. w naszej szkole została przeprowadzona zbiórka darów dla powodzian. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zwrócili się z prośbą o pomoc do rodziców, lokalnej społeczności oraz swoich koleżanek i kolegów. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Zbiórka przerosła nasze oczekiwania! Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wielkie serce i zaufanie, jakim nas obdarzyliście. We wtorek 24 września, dzięki uprzejmości i zaangażowaniu rodziców, dary zostały przewiezione do siedziby Caritas Diecezji Siedleckiej. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy, choć słowa nie wyrażą naszej wdzięczności.
Wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego
12 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyborach opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Cała społeczność uczniowska zaufaniem, no i oczywiście wielką sympatią, obdarzyła Pana Pawła Baszkiewicza, który zdobył największą ilość głosów spośród wszystkich zgłoszonych nauczycieli.
Panu Baszkiewiczowi życzymy owocnej współpracy z Samorządem Szkolnym, a Uczniom wielu cennych i wartościowych inicjatyw oraz działań 🌞🎉
Narodowe Czytanie 2024
Podczas tegorocznej odsłony akcji odbyło się wspólne czytanie Kordiana Juliusza Słowackiego.
Naszą szkołę podczas Narodowego Czytania, które odbyło się 7 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie, reprezentowała Pani Kinga Haponiuk, która odczytała fragmenty kwestii należących do Wioletty.
Lektura nie należy do łatwych, ale losy naszej Ojczyzny oraz jej historia także są trudne i zawsze wymagały od Polaków poświęcenia, mądrości i heroizmu. Zatem musimy zrozumieć, że wybór lektury nie był przypadkowy. Analogie są łatwe do zauważenia.
Inauguracja roku szkolnego 2024/2025
2 września uczniowie naszej szkoły uroczyście rozpoczęli rok szkolny 2024/2025. Inauguracja nowego roku szkolnego rozpoczęła się Mszą Świętą sprawowaną przez Ks. Proboszcza Sławomira Brodawkę. Następnie wszyscy uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły zgromadzili się w szkole, gdzie po uroczystym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego miała miejsce szkolna akademia.
Pani Basiu, z głębi serca dziękujemy!
Barbara Stosio... Wspaniały Nauczyciel, mądry Wychowawca, niezawodna Koleżanka z pracy!
Po przepracowaniu 39 lat w JEDNEJ szkole nadszedł dzień, kiedy brzmią słowa pożegnania, ale tylko na chwilę, ponieważ za moment zdajemy sobie sprawę, że Pani Basia ma stałe miejsce w naszej pamięci, sercu i wspomnieniach, a więc pozostaje na zawsze!
Ogłoszenie
Szanowni Rodzice,
wrześniowe zebranie organizacyjno-informacyjne odbędzie się 12 września 2024 r. o godz. 17.00. Najpierw ogólne z dyrekcją szkoły, następnie z wychowawcami w klasach, a na koniec przedstawicieli Rad Rodziców.
Serdecznie Państwa zapraszamy.
dyrektor szkoły
Izabela Gromada
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
2 września 2024 r. (poniedziałek) rozpoczynamy nowy rok szkolny w/g następującego porządku:
- godz. 9.00 Msza Św. w kaplicy przy szkole;
- około godz. 10.00 uroczysta inauguracja roku szkolnego 2024/2025;
- po akademii spotkania uczniów z wychowawcami w salach lekcyjnych.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczą we Mszy Św. wyłącznie pod opieką rodziców, a następnie wraz z rodzicami uczestniczą w akademii na sali gimnastycznej.
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 813317