Warsztaty: Jedz zdrowo, żyj zdrowo!
14 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty „Jedz zdrowo, żyj zdrowo!”, w których uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas1 - 3.
„Jedz zdrowo, żyj zdrowo!” to edukacyjny projekt społeczny realizowany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Celem projektu jest popularyzacja zdrowego trybu życia, w tym zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.
II Gminny Konkurs Pięknego Czytania po Angielsku
Czytanie ze zrozumieniem jest niewątpliwie ważną praktyczną umiejętnością, która przynosi uczniom dużo satysfakcji, umożliwia zdobywanie, a także poszerzanie wiedzy. Stwarza również możliwość bycia samodzielnym w nowych sytuacjach językowych.
Dlatego też już po raz drugi w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dziewulach odbył się Gminny Konkurs Czytania po Angielsku pod honorowym patronatem Wójta Gminy Zbuczyn – Huberta Pasiaka.
Dzień Kobiet! Dzień Kobiet!
Niech każdy się dowie, że 8 marca jest święto dziewczynek oraz kobiet!
8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym dniu szczególnie podkreślane jest znaczenie oraz wartość kobiet w życiu codziennym. Także wśród przedszkolaków nie mogło zabraknąć chwil na świętowanie tego pięknego dnia. Chłopcy złożyli wszystkim dziewczynkom życzenia i obdarowali je kwiatami i słodkim upominkiem.
Jak Cię widzą, tak cię piszą
4 marca 2024r. klasa 7 i 8 miała okazję uczestniczyć w warsztatach „SAVOIR VIVRE W DRODZE DO SUKCESU”. Młodzież wysłuchała prelekcji o zasadach dobrego wychowania oraz znajomości form towarzyskich, których należy przestrzegać. Czas poświęcony na spotkanie był bardzo cennym doświadczeniem dla naszych uczniów, ponieważ znajomość zasad savoir vivre jest ważnym wyznacznikiem kultury osobistej człowieka.
Rekrutacja
Nabór dzieci do oddziału przedszkolnego i do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Wyklętych w Borkach-Kosach na rok szkolny 2024/2025
Informuję, że Karty zgłoszenia dziecka do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Wyklętych w Borkach-Kosach są do pobrania w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły.
1 marca Moja Mała Ojczyzna - ludzie, miejsca, dzieje
1 marca w naszej szkole miały miejsce Gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz święto patrona Szkoły.
Ten dzień upłynął pod znakiem wielu wartościowych i ciekawych wydarzeń.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą celebrowaną przez Księdza Dziekana Sławomira Brodawkę. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości udali się do symbolicznej mogiły żołnierzy Armii Krajowej poległych w obronie Ojczyzny w 1941 roku. Tam nastąpiło odśpiewanie hymnu narodowego oraz złożenie wieńców i zapalenie zniczy.
Zawod z przyszłością
26 lutego uczniowie klasy VIII mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach z doradztwa zawodowego zorganizowanego przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Siedlcach.
ZDZ w Siedlcach jest jedną z pierwszych i najstarszych instytucji szkoleniowych w Polsce. Kształceniem zajmuje się od ponad 120 lat. Proponuje atrakcyjną ofertę edukacyjną oraz możliwość uzyskania uprawnień zawodowych. Oferuje naukę zawodów, które umożliwiają podjęcie pracy w ciekawych miejscach - m.in.: w teatrach, gabinetach SPA, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, ośrodkach wypoczynkowych, hotelach, restauracjach.
Dzień Języka Ojczystego
Bez historii, mowy, sztuki
Bez mądrości tej z nauki
naród się zamieni w bezimienny kraj
dziś Ojczyzna jest w potrzebie
czeka ciebie, wierzy w ciebie
tysiąc lat historii patrzy w serce twe
Marek Grechuta21 lutego obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. Corocznie w tym dniu w sposób szczególny mówimy o konieczności troski o język ojczysty oraz języki zagrożone i ginące. Dzień ten przypomina nam o różnorodności językowej na świecie, a jednocześnie podkreśla wartość języka w rozwoju dziedzictwa kulturowego naszej Ojczyzny. Dbając o język ojczysty i chroniąc go, dbamy o własną tożsamość narodową.
Bye Bye Carnival Time – The Pancake Day
„The Pancake Day" ("Dzień Naleśnika") przypada na "Ostatni Wtorek" ("Shrove Tuesday"), a więc ostatni dzień przed Środą Popielcową. Historia wspomnianego święta sięga już XV w. Wówczas w krajach anglosaskich w czasie Wielkiego Postu jedzenie mleka oraz jajek było zakazane. Aby produkty tego typu się nie marnowały wymyślono sposób, aby je wykorzystać jeszcze zanim rozpocznie się okres poszczenia. Co wymyślono? To, co pysznego da się zrobić z jajek i mleka, czyli właśnie naleśniki!
Dzień Babci i Dziadka
Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób. 13 lutego 2024r. dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprosiły do szkoły swoje ukochane Babcie i Dziadków, z tej okazji przygotowały dla nich program artystyczny „W świecie techniki”.
Przedszkolaki recytowały wiersze, odgrywały scenki, śpiewały piosenki, tańczyły. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem i uśmiechem na twarzy odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Na zakończenie występu dzieci wręczyły swoim ukochanym dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Po części artystycznej, obecni na uroczystości Wójt Gminy Zbuczyn Pan Hubert Pasiak, Pani Dyrektor Agnieszka Dziewulska podziękowali małym artystom za występ, złożyli serdeczne życzenia zaproszonym gościom.
Zawsze Niech Będzie Babcia, zawsze Niech Będzie Dziadek
Koniec karnawału zakończyliśmy bardzo świątecznie. 12 lutego 2024r. uczniowie klasy trzeciej w naszej szkole gościli swoje Babcie i Dziadków. Dzieci dały wspaniały popis. Na akademii recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Seniorzy byli wzruszeni i każdy występ nagradzali głośnymi brawami. W czasie uroczystości panowała ciepła, serdeczna atmosfera. Nie zabrakło też wspomnień i wzruszeń. Miła pogawędka przy pysznym ciastku i gorącej herbacie sprawiła, że czas się na chwilkę zatrzymał. Mam nadzieję, że to spotkanie na długo pozostanie w pamięci i sercach przybyłych gości.
Ratunku! Pomocy!
5 lutego naszą szkołę odwiedzili ratownicy medyczni z SPZOZ "RM-MEDITRANS" Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Siedlcach, którzy w ramach programu "Polityka społeczna z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas VII-VIII" przeprowadzili szkolenie dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Podzielili się również cennymi radami na temat zachowania się podczas wypadku. Profesjonaliści pokazali młodzieży jak prawidłowo zabezpieczyć złamanie i jak pomóc osobie potrzebującej.
Jak nas widzą...
Właśnie w takich strojach sportowych będą występowali uczniowie naszej szkoły na turniejach, meczach, zawodach sportowych. Mamy przekonanie, że żywe barwy strojów będą dobrze widziane nie tylko ze względu na kolorystykę, ale przede wszystkim ze względu na odniesione zwycięstwa i sukcesy naszych uczniów.
Wycieczka do stolicy
9 lutego uczniowie klas 6-8 wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Warszawy.
Nasz pobyt zaczęliśmy od wizyty w Multikinie w Złotych Tarasach. Klasa szósta obejrzała premierę filmu „Emma i czarny jaguar”, natomiast starsi uczniowie pogłębiali wiedzę historyczną na podstawie filmu „Powstaniec 1863”. Kolejnym punktem wycieczki była „Niewidzialna Wystawa” - wyjątkowa interaktywna wyprawa w niewidzialny świat, podczas której dzieci mogły wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach. Później udaliśmy się w podróż w czasie do Muzeum życia w PRL. Miejsce to ukazuje „czar dawnych lat”. Uczniowie mogli zobaczyć typowe dla tamtego okresu mieszkanie, obejrzeć film Polskiej Kroniki Filmowej w specjalnej sali kinowej i dowiedzieć się, jak wtedy wyglądało życie. Wycieczkę zakończyliśmy wspaniałą zabawą w parku rozrywki „Stacja Grawitacja”.
Choinka szkolna
8 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Zabawa była wesoła, miła i kolorowa, dzięki bajkowym strojom przedszkolaków i naszych najmłodszych uczniów. Do wszystkich dzieci ze słodkimi paczkami przybył Mikołaj. Zabawę uatrakcyjniły konkursy zorganizowane przez wychowawców. Jak wiadomo, intensywna zabawa, wyzwala apetyt na małe co nieco, dlatego też Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich uczniów poczęstunek. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu i realizacji tego dorocznego wydarzenia: organizację paczek , przygotowanie kanapek a także za sprawowanie opieki podczas dyskoteki.
Mam supermoc - umiem pomagać
5 lutego w naszym oddziale przedszkolnym gościliśmy wolontariuszki z ZSP nr 2 w Siedlcach i strażaków z OSP Zbuczyn. Niecodzienni goście przeprowadzili z przedszkolakami zajęcia w ramach projektu "Mam supermoc - umiem pomagać". Projekt ten realizowany jest w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Jego celem jest doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy i rozpowszechnianie wiedzy o sposobie i znaczeniu udzielania takiej pomocy.
Gratulacje!
Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dnia 3 lutego 2024 roku uczennica naszej szkoły, Nikola Kowieska, zdobyła złoty medal podczas XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego "Młody Wirtuoz" w Sanoku.
Nikola wykazała się wyjątkowym talentem i poświęceniem, co zaowocowało uzyskaniem najwyższej nagrody w konkurencji. Jej determinacja oraz ciężka praca stanowią nie tylko źródło dumy dla naszej szkoły, ale także inspirację dla całej społeczności uczniowskiej.
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 816628