Mali chemicy
Dnia 1 czerwca uczennice naszego gimnazjum: Natalia Biarda, Wiktoria Bobryk, Paulina Dąbrowska i Julia Wójcik przedstawiły przedszkolakom „Chemiczną bajkę”-projekt stworzony pod kierunkiem Pani Anety Duszy. Była to historia księcia ratującego ukochaną księżniczkę. Przepleciona została prostymi i bezpiecznymi doświadczeniami chemicznymi, takimi jak: wulkan z lawą, barwienie kwiatów, gumowe jajo. Prezentacja miała na celu wprowadzić dzieci w niezwykły świat chemii i pokazać im, jak bardzo ciekawa jest nauka. Przedszkolaki w stroju chemika z niezwykłym przejęciem brały czynny udział w projekcie i z ciekawością oglądały wyniki doświadczeń.
Wszystkiego najmilszego w Dniu Dziecka
W środę, w przeddzień Dnia Dziecka, dzięki zaangażowaniu i współpracy Rady Rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły została zorganizowana w naszej szkole impreza z okazji tego szczególnego święta. Zadbaliśmy o to, aby ten dzień był wyjątkowy dla wszystkich dzieci. Uczniowie uczestniczyli w zabawach ruchowych, plastycznych i integracyjnych, piekli kiełbaski, popijali soki. Atmosfera była ciepła, życzliwa, serdeczna. Taka wspólna integracja ma wartość samą w sobie. Cieszymy się, że wszyscy działamy dla dobra naszych pociech i możemy dawać dzieciom radość, poczucie wartości i bezpieczeństwa, a także od czasu do czasu fundować chwile zupełnej beztroski.
Wizyta w Sejmie i spotkanie z Panem Ministrem K. Tchórzewskim
W dniu 25.05.2017r odbył się pierwszy wyjazd Młodzieżowej Rady Gminy Wiśniew do Warszawy.
Uczestnikami byli : Wójt Gminy Wiśniew pan Krzysztof Kryszczuk, inicjator powołania i funkcjonowania tej nowej instytucji, członkowie MRGW oraz nauczyciele- opiekunowie ze szkół gm. Wiśniew i naszego gimnazjum. Młodzi adepci zostali bardzo mile przyjęci w Ministerstwie Energii przez jego szefa pana Krzysztofa Tchórzewskiego. Dzięki uprzejmości pana ministra mogliśmy dowiedzieć się o głównych celach, jakie przyświecają naszemu państwu na tym obszarze, były pytania od młodzieży a także nutka sentymentalna, wszak pan minister to ,,nasz człowiek”, wspominał jak wiele łączy go z ziemią siedlecką. Potem oprowadzono nas po ministerstwie, byliśmy tam, gdzie zwykłym ,,śmiertelnikom” na ogół nie jest dane bywać. Na koniec suweniry i pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy.
Co jest prawdą a co iluzją?
Ostatnio gościliśmy w naszej szkole Pana Sprężynkę, który dzięki sztuce iluzji przeniósł dzieci do magicznego świata. Był latający stolik, znikająca piłeczka, połamana różdżka, magiczne pudełko i wspólne czary. W czasie pokazu niemożliwe stało się możliwe a młodzi widzowie zmuszeni byli do poszukiwania rozwiązań, rozwijania kreatywności i rozbudzania wyobraźni. Pan Sprężynka urozmaicił pokaz wesołymi piosenkami, do śpiewania których zaprosił wszystkie dzieci. Spotkanie było wspaniałe a przeżycia niezapomniane.
W Dniu Matki
1OO lat kochana Mamusiu!
Mama – jedyna i najważniejsza. Kobieta – anioł. Znamy te ręce, które tulą, znamy te oczy, które śmieją się, gdy ktoś jest w pobliżu, płaczą, kiedy nikt nie widzi. Znamy to serce, które nigdy nie przestaje kochać, a choć zbolałe, zawsze przebacza. To ręce, oczy i serce Matki.
Poznawanie przez doświadczanie
Dzięki różnego rodzaju eksperymentom dzieci mogą lepiej rozumieć świat. Co ważniejsze, wciąż chcą dowiadywać się więcej. Wiele z doświadczeń to świetna zabawa nie tylko dla najmłodszych. U dzieci radość odkrywania , poczucie zdumienia i podziwianiu dla stworzonego świata to codzienność. Dzieci, które są blisko natury, poznają świat przyrody w plenerze - za pośrednictwem zmysłów oraz bezpośredniego doświadczenia, rozwijają wiedzę poprzez zabawę i twórcze poszukiwania.
Wycieczka szkolna: Ciechocinek- Bydgoszcz-Toruń
Wycieczki szkolne - uwielbiany przez uczniów czas związany z nauką poza szkołą. Zwiedzanie, poznawanie, spacery, rozmowy, lody, pamiątki… Tyle tego, że można się zmęczyć i jednocześnie być szczęśliwym
.
Na takiej miłej wycieczce byli uczniowie klasy IV, V i VI. Był to dwudniowy wyjazd nasycony wrażeniami i poznawaniem Polski oraz zawieraniem nowych przyjaźni z koleżankami i kolegami ze szkoły w Dziewulach
.
15 maja Dzień Polskiej Niezapominajki
Dnia 15 maja 2017 r. klasa druga obchodziła Dzień Polskiej Niezapominajk. Tego dnia w klasie przeważał kolor niebieski. Dzieci wysłuchały legendy o Niezapominajce, dowiedziały się skąd pojawił się pomysł ustanowienia Dnia Polskiej Niezapominajki.
Święto to ma przypominać uczniom o tym, aby zawsze pamiętali o pięknie naszego kraju, regionu i o przyrodzie, a także bliskich nam osobach. Podczas zajęć dzieci wspaniale się bawiły, miały możliwość rozwijania swojej wrażliwości estetycznej, muzycznej i plastycznej, a przede wszystkim kształtowały w sobie postawy proekologiczne.
Vivat! Vivat! 3 MAJ!
„RADOSNY DZIEŃ”
Józef Relidzyński
Dniu radości, dniu wesela!
Jak szeroki polski kraj,
Niechaj okrzyk w niebo strzela
Vivat! Vivat! Trzeci Maj!
Naród z królem, król z narodem
Odrodzenia ziścił sen …
w upojeniu cudnem, młodem
niech nam dzień rozbłyska ten
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
2 kwietnia, jak co roku, przypada „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci”. W naszym przedszkolu nie zapomnieliśmy o tym, jakże ważnym wydarzeniu, świętowaliśmy je 26.04.2017 r.
Na wstępie dzieci dowiedziały się, że święto książki dla dzieci obchodzone jest od 1967 roku w dzień narodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Następnie były zagadki zarówno słowne i obrazkowe dotyczące znajomości bajek, baśni, legend dla dzieci oraz postaci w nich występujących. Zagadki przeplatane były różnymi zabawami i oczywiście czytaniem utworów, tym razem polskich pisarzy i poetów tworzących dla dzieci. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę dotyczącą utworów przeznaczonych dla nich. Wykazały się też bardzo dużą znajomością literatury dziecięcej. Okazało się, że nasze przedszkolaki posiadają też świadomość związaną z poszanowaniem książek, wiedzą dlaczego warto je czytać i gdzie można je wyp
Świetlicowe warsztaty kulinarne „ Jajko w roli głównej”
28 kwietnia 2017 r. uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe mieli okazję wraz z mamami wziąć udział w warsztatach kulinarnych „ Jajko wroli głównej”. Choć święta już za nami, to amatorów jajek nie brakowało – dzieci przepięknie i smacznie przygotowały przekąski, które znikały z talerzy w oka mgnieniu. Potrawy zachwyciły nie tylko wyglądem – a można było zobaczyć: myszki, biedronki, stateczki, motylka, grzybki, dżdżownicę, a nawet pająka i tulipany z rzodkiewek - ale również różnorodnością warzyw i zawartych w nich witamin. Część warzyw pochodziła z własnej uprawy, więc dodatkowo podniosło to wartości odżywcze potraw. Wielkie brawa należą się również mamom, które były nie mniej niż dzieci zaangażowane w przygotowanie dań, ale przede wszystkim zechciały razem z dziećmi uczestniczyć w tym wydarzeniu.
Czytam, mówię, rozumiem
Wzorem lat ubiegłych w naszej szkole odbył się konkurs sprawności językowych „ Czytam, mówię, rozumiem – III edycja”, skierowany do uczniów kl. III, a zorganizowany przez panie: Anetę Kędzierską – pedagoga i Justynę Krzak – Miturę – logopedę. Konkurs przebiegał w dwóch etapach po 45 min. - I etap: Test czytania ze zrozumieniem, II etap: Test poprawnej wymowy.
Ogólnopolski Turniej BRD
25 kwietnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach powiatowych XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, których tegorocznym gospodarzem był Zespół Oświatowy w Nowych Iganiach.
Turniej miał charakter wieloetapowy. Były zatem eliminacje szkolne, powiatowe i wojewódzkie. Zwycięska drużyna etapu wojewódzkiego weźmie udział w finale ogólnopolskim. Eliminacje powiatowe składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. W pierwszej kolejności uczestnicy konkursu rozwiązywali test teoretyczny ze znajomości przepisów drogowych, następnie wykazywali się umiejętną jazdą rowerem po torze przeszkód.
Woda, życie, Ziemia
Za przedszkolakami kolejna odsłona programu edukacyjnego „Mamo, tato, wolę wodę!”, który został zainicjowany w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jest to jeden z największych programów edukacyjnych skierowanych do przedszkoli w Polsce. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci.
IV Gminna Spartakiada Przedszkolaków
Spontaniczność, doskonała zabawa i emocje, to podstawowe cechy zawodów zabaw małych przedszkolaków.
Dn.26.04.2017 o nasze dzieci z grupy starszej wybrały się na IV Gminną Spartakiadę dla przedszkolaków, organizowaną przez szkołę w Krzesku Królowa-Niwa.
Głównym celem spartakiady było m.in. rozwijanie sprawności ruchowej i motorycznej u dzieci poprzez gry i zabawy ruchowe, rozwijanie i kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie, a także integracja grup przedszkolnych. Przygotowane zostały transparenty i okrzyki zagrzewające do walki dzieci uczestniczące w spartakiadzie.
Udane debiuty sportowe
W sobotę 22.04.2014r. w Sali WLKS Siedlce odbył się VI Międzynarodowy Turniej w podnoszeniu ciężarów im. Jana Hawrylewicza, w którym udział wzięły reprezentacje Litwy, Łotwy i Polski. Wśród startujących debiutował Tomasz Nowosielski z klasy II gimnazjum, w dwuboju uzyskał 85kg (35+50) ustanawiając tym samym nowe rekordy życiowe.
GDY CI SIĘ NUDZI, NAPISZ DO LUDZI!
W bieżącym roku szkolnym zachęciłam grupę uczennic do udziału w ciekawym projekcie o nazwie Postcrossing. Jest to serwis społecznościowy, który umożliwia swoim zarejestrowanym członkom wysyłanie i otrzymywanie pocztówek z całego świata. Projekt ten zakłada, że za każdą wysłaną i zarejestrowaną kartkę użytkownik otrzyma kartkę od innego nadawcy. Dzięki temu, że zarówno strona internetowa, jak i same pocztówki redagowane są w języku angielskim, jest to świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności w tej dziedzinie. Poza tym jest to świetna i kształcąca zabawa, która zawiera w sobie element zaskoczenia i niespodzianki, gdyż nigdy nie wiemy skąd, od kogo, kiedy czy też jaką pocztówkę otrzymamy.
Egzaminy gimnazjalne
Egzaminy gimnazjalne 2017 już za nami, wyniki poznamy 16 czerwca br.
- Wreszcie możemy odetchnąć - mówili gimnazjaliści, którzy w piątek (21 kwietnia) napisali ostatni egzamin. Jeszcze dwa miesiące wytężonej pracy, rozdanie świadectw i zasłużone wakacje!
Jakże świat staje się ciekawy, gdy jest czas i miejsce do zabawy
21 kwietnia 2017r. nasze przedszkolaki radośnie spędziły czas w sali zabaw „ Maluch” w Siedlcach.
Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie wspólna zabawa, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej. Niezwykłą atrakcją okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu, zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Dzieci korzystały także z małych pojazdów, skakały na trampolinie, wspinały się na ścianę z przeszkodami. Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha, w którym można było odpocząć, pobawić się klockami, zjeść. Nasz radosny pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do naszego przedszkola.
„Mamo, Tato, wolę wodę!”
Nasze przedszkole w roku szkolnym 2016/2017 włączyło się do realizacji programu edukacyjnego „Mamo, tato, wolę wodę!”.
W ramach programu dzieci biorą udział w cyklu zajęć, których głównym celem jest podniesienie poziomu wiedzy na temat właściwości wody, jej wpływu na życie i zdrowie człowieka oraz w zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania i stylu życia.
Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 843539