Kolejne kroki kandydatów na wolontariuszy
W dniu 30 października 2017r. w Reymontówce odbył się zjazd integracyjno-informacyjny połączony z warsztatami i spotkaniami z uznanymi w dziedzinie działań społecznych osobami, w którym udział wzięły uczennice naszej szkoły zaangażowane w projekt „Pierwsze kroki wolontariuszy”. W niepowtarzalnym klimacie i otoczeniu zabytkowego dworku młodzi wolontariusze uczestniczyli w warsztatach prowadzonych metodami aktywizującymi z wykorzystaniem nowoczesnych metod i technik. Całe spotkanie miało typowo roboczy charakter. Zwieńczeniem spotkania była popołudniowa sesja z udziałem zaproszonych gości, którzy na swoim przykładzie pokazali, że społeczna działalność jest naprawdę wartościowym przedsięwzięciem. Pomysłami i swoim doświadczeniem w prowadzeniu działań na rzecz rodzin i osób starszych podzielili się młodzi chłopcy – wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wojnowie. Opowiadali oni
Przedszkolaki na konkursie piosenki religijnej
„ Kto śpiewa, dwa razy się modli”
(św. Augustyn)
Nasze przedszkolaki, jako jedne z najmłodszych uczestników, wzięły udział w Gminnym Konkursie Piosenki Religijnej w Dziewulach. Do występu dzieci przygotowała Pani Aldona Duk. Maluchy całym sercem zaśpiewały przygotowaną pieśń. Dzieci były szczęśliwe, że mogły wystąpić i zaprezentować swoje umiejętności. Za występ od organizatorów konkursu otrzymały miłe upominki.
Gminny Konkurs Piosenki Religijnej w Dziewulach
22 października br. wesołym i gromkim śpiewem rozpoczął się w SP w Dziewulach Gminny Konkurs Piosenki Religijnej. Naszą szkołę pod czujnym okiem p. Barbary Zdzieborskiej reprezentowały uczennice klasy VII - Aleksandra Dziewulska, Kinga Izdebska, Weronika Orzyłowska, Sylwia Protasiuk i Natalia Wójc
Ślubowanie klasy pierwszej
„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej szkoły…
… Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.”
Tak, 27 października przyrzekali pierwszoklasiści w obecności: Pani Dyrektor Agnieszki Dziewulskiej, Grona Pedagogicznego, Pracowników szkoły, Rodziców, Gości, Przedszkolaków, Uczniów młodszych i starszych. Mali artyści popisywani się piękną mową, śpiewem po polsku i angielsku, pląsami i godną postawą.
Dlaczego babcia nie pamięta mego imienia?
25 października br. przybyły do naszej szkoły trzy reprezentantki Siedleckiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera. Panie zaprosiły uczniów klasy II, III i IV do uczestnictwa w projekcie edukacyjnym pt. „Dlaczego babcia nie pamięta mego imienia?” Dzieci pracowały w grupach metodą stacji i mogły dowiedzieć się jakie są objawy chorób dotykających osoby w podeszłym wieku, jakie są odczucia chorych i dlaczego czasem zachowują się oni inaczej niż zwykle. Uczniowie zobaczyli również co może sprawiać ich dziadkom kłopot i jak im pomóc. Panie zachęciły także dzieci do wspólnego spędzania czasu ze swoją babcią i dziadkiem, wykorzystując gry logiczne usprawniające pamięć i koncentrację.
Młodzieżowa Rada Gminy Wiśniew drugiej kadencji
W wrześniu w naszej szkole odbyły się wybory, w czasie których młodzież wybrała nowych radnych do Młodzieżowej Rady Gminy Wiśniew.
W czwartek, 19 października, w Urzędzie Gminy odbyła się pierwsza sesja nowej Młodzieżowej Rady Gminy Wiśniew. Sesję otworzyła najstarsza wiekiem radna a jednocześnie nasza absolwentka-Emila Protasiuk. Następnie Wójt Pan Krzysztof Kryszczuk oraz przewodnicząca dorosłej Rady Gminy Pani Beata Ługowska, wręczyli radnym zaświadczenia o wyborze. Potem odbyło się ślubowanie radnych.
Projekt „ Pierwsze kroki wolontariuszy” ruszył
„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”
(sentencja, autor nieznany)
Od października w naszej szkole ruszyła realizacja projektu skierowanego do uczniów, którzy chcą zaznajomić się z teoretycznym i praktycznym działaniem wolontariatu.
Zobacz, ile jesieni!
Złota polska jesień jest jedyna w swoim rodzaju. Paleta ciepłych czerwonych, pomarańczowych i żółtych barw zachwyca.
Uczniowie klasy piątej wybrali się na spacer, podczas którego zaobserwowali wiele ciekawych zmian w przyrodzie i ustalili kilka faktów:
Jesienią temperatury powietrza wahają się od 50C do 15 0C, bywa także cieplej – jak w ostatnich dniach.
Mała Orkiestra Dni Naszych - koncert
Dnia 17 października 2017 r. odwiedzili nas, po raz kolejny, muzycy z Małej Orkiestry Dni Naszych. Pomysłodawcą i twórcą scenariuszy oraz piosenek jest prowadzący spotkania - Jerzy Kobyliński. Zespołu "Jurka Ogórka" (Jerzy Kobyliński, Rafał Czapliński i Daniel Narożnik) wysłuchali uczniowie klas 0- IV i przedszkolaczki. Podczas występu artyści zabrali dzieci w rejs ,,do przyjaźni”. W zabawny i rozśpiewany sposób ukazywali ważność przyjaźni w życiu tak małego jak i dużego.Zaprezentowany program cieszył się ogromnym zaciekawieniem i zainteresowaniem przedszkolaków i starszych dzieci. Wszyscy zebrani aktywnie uczestniczyli w śpiewaniu piosenek wraz z artystami. Koncert był, jak zawsze, niezwykle żywiołowy i wesoły.
XVII Dzień Papieski
Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową (wydarzenie miało miejsce 16 października 1978 r.), w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem Franciszkiem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II.
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej- nasi uczniowie na podium!
17 października reprezentacja naszej szkoły wywalczyła 3 miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w 6-kach piłkarskich chłopców. Do finału awansowali pokonując następujące zespoły:
Gr.B
SP Żeliszew - SP Borki Kosy
Święto Edukacji Narodowej w naszej szkole
Dnia 13 października 2017r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Przybyli zaproszeni goście – ks. Stanisław Chodźko – Proboszcz Parafii Zbuczyn, Pan Tomasz Hapunowicz – Wójt Gminy Zbuczyn oraz Pani Barbara Rybaczewska – Prezes Stowarzyszenia „LOGOS”.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
29 września obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji zorganizowaliśmy konkurs matematyczny związany z tabliczką mnożenia. W ciągu trzech minut musieliśmy rozwiązać jak najwięcej działań na podstawie mnożenia. Wygrały trzy osoby, które najszybciej prawidłowo rozwiązały działania. Ekspertami tabliczki mnożenia zostali: Natalia Biarda, Julia Wójcik i Damian Dziewulski. Przeprowadzili oni konkurs tabliczki mnożenia w trzeciej klasie szkoły podstawowej. Dzieci szybko i sprytnie rozwiązywały wszystkie zadnia a przy tym świetnie się bawiły. Nagrodą były słodkie cukierki. Całe wydarzenie upamiętniła na zdjęciach Gabriela Mikołajczuk.
Sezon na pyszne owoce trwa!
Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. W piątek 6 października było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy młodszej na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę.
Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, kiwi, pomarańcze, winogrona, a nawet melon. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki, a następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem.
Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny-wyprawka dla pierwszoklasistów
Dnia 5 października w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny-wyprawka dla pierwszoklasistów”.
Przedstawicielki Marszałka Województwa Mazowieckiego, w spotkaniu z dziećmi , które w tym roku rozpoczęły naukę w szkole podstawowej, wręczyły pierwszoklasistom odblaski. To właśnie z myślą o nich przygotowano wymienioną kampanię. Podczas spotkania Panie zapoznały dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się na drodze oraz udzielania pierwszej pomocy.
ZGRANA PAKA NA DZIEŃ CHŁOPAKA
W miniony piątek, tj. 29 września br., uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami wyruszyli na wycieczkę autokarową do Siedlec. W ten sposób chcieliśmy nie tylko uczcić Dzień Chłopaka, ale również spędzić ciekawie czas, z dala od szkoły.
Pierwszym punktem naszej wycieczki było Muzeum Regionalne (zwane również Muzeum pod Jackiem). O samym Jacku dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji podczas lekcji muzealnej na temat „Baśnie i legendy wschodniego Mazowsza i południowego Podlasia”. To była bardzo ciekawa lekcja dotycząca miejsc takich jak: Mokobody, Budzieszyn, Węgrów, Liw czy Drohiczyn…. Może będzie to trasa naszej następnej wycieczki? Kto wie?
Przedszkolaki w akcji… sprzątania świata
Małe dzieci mogą zrobić bardzo dużo dla wielkiego świata. Z tego powodu nasze przedszkolaki postanowiły włączyć się do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie świata. Niestety, dzieci musiały z przykrością stwierdzić, że jest co robić w naszym najbliższym obejściu. Las przy naszej szkole powinien być miejscem życia dla roślin i zwierząt oraz miejscem odpoczynku i relaksu dla człowieka, a stał się dla niektórych ludzi miejscem pozostawiania śmieci.
Święto Pieczonego Ziemniaka
28 września uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami obchodzili już po raz kolejny w naszej szkole „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Z tejże okazji zapłonęło duże ognisko, zapachniały smażone kiełbaski, a w popiele piekły się ziemniaki. Spotkanie miało na celu integrację uczniów, wyzwolenie pozytywnych emocji, podniesienie poziomu koordynacji ruchowej, stymulację rozwoju umysłowego poprzez gry i zabawy sportowe. Zajęcia organizowane na świeżym powietrzu są wspaniałą okazją do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego dzieci. Degustacja pieczonych ziemniaków oraz kiełbasek sprawiła wszystkim dużo radości. Wspólnej zabawie towarzyszyła wesoła muzyka, piękna pogoda i dobre humory.
Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Wiśniew
W dniu 27 września br w naszej szkole odbyły się już kolejne wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Wiśniew, w których uczestniczyli uczniowie klas VII oraz II i III gimnazjum z terenu gm. Wiśniew. Wybierali oni dwóch reprezentantów naszej szkoły oraz jednego przedstawiciela absolwentów. W tym dniu z okręgu wyborczego Zespołu Oświatowego w Wiśniewie przybyła komisja wyborcza wraz z opiekunem. My przygotowaliśmy lokal wyborczy. Punktualnie o godz. 10 rozpoczęło się głosowanie. Uczniowie otrzymywali listę do głosowania na kandydatów, którymi byli:
Dziękujemy ...
Dnia 26 września uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły i przedszkola pożegnali Panią Alinę Wronę – nauczycielkę i wspaniałą wychowawczynię, która przeszła na zasłużoną emeryturę. Pani Wrona przepracowała w naszej szkole 26 lat, kształciła i wychowywała dzieci i młodzież. Z poświęceniem realizowała misję pedagoga. Nauczała języka polskiego, kształtowała właściwe postawy, rozbudzała patriotyzm i wpajała najważniejsze dla każdego Polaka wartości. Za to wszystko serdecznie jej dziękujemy i życzymy długich lat w zdrowiu oraz zachowania nas i naszej szkoły w serdecznej pamięci.
Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 843519