Bartek-Mały Wielki Bohater
Bartek Lewczuk, uczeń III klasy naszej szkoły, zachował zimną krew, gdy jego mama nagle straciła przytomność. Gdyby nie opanowanie Bartka i jego szybka reakcja, nie wiadomo, jak by się ta przygoda zakończyła. Bartuś, zauważywszy, że z jego mamą dzieje się coś złego, udzielił jej pierwszej pomocy i zadzwonił na numer 112.
Mistrzostwa powiatu siedleckiego w podnoszeniu ciężarów
Podczas ferii zimowych uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w mistrzostwach powiatu siedleckiego w podnoszeniu ciężarów do lat 17. Po ciężkich i stresujących zmaganiach w podrzucie i rwaniu wszyscy zawodnicy w swoich kategoriach wywalczyli medale i znaleźli się na podium. GRATULACJE!!!
Ważne informacje dla rodziców 6-latków
Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło specjalne numery telefonów, pod którymi można uzyskać informacje na temat edukacji dzieci sześcioletnich:
22 34 74 595,
22 34 74 717,
22 34 74 589,
22 34 74 467.
Pytania można również kierować za pośrednictwem formularza.
Więcej informacji na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Miłe bale w karnawale
Karnawał pozwala wszystkim: małym i dużym, starszym i młodszym, radośnie się bawić. Muzyka, taniec, zabawa i śmiech towarzyszyły uczestnikom Balu Choinkowego, który odbył się w naszej szkole i przedszkolu w styczniowe popołudnie. Barwy i wyjątkowości naszemu balowi dodały piękne i kolorowe stroje najmłodszych dzieci. Udział w konkursach przygotowanych przez wychowawców pozwolił wielu uczniom wykazać się sprawnością fizyczną, zdolnościami artystycznymi i przede wszystkim poczuciem humoru. W chwili utraty sił w zabawie, z pomocą przyszli rodzice, którzy przygotowali dla uczestników imprezy pyszne kanapeczki. Na zakończenie balu do wszystkich grzecznych dzieci (a wszystkie były grzeczne!) przybył wyczekiwany gość-święty Mikołaj z paczkami pełnymi słodyczy.
W kinie, wcale nie w Lublinie…
Lubimy oglądać bajki i filmy, a gdy do tego dodamy duży ekran i nęcący zapach popcornu, to prawie mamy klimat kina. Na wspólne oglądanie bajeczek miłych każdemu dziecku zaprosiła uczniów Pani Aneta Kędzierska-wychowawczyni ze świetlicy szkolnej, która we współpracy z Panią Moniką Krasuską-opiekunką SU, zorganizowała dla najmłodszych dzieci kino w szkole.
Scenariusz życia
Każdy człowiek poszukuje w życiu wartości, tylko niestety różnie je szacuje i dostrzega.
23 stycznia w naszym gimnazjum miało miejsce spotkanie z Panem Pawłem Przewoźnym (pseudonim artystyczny „Under”), osobą wszechstronnie uzdolnioną artystycznie. Pan Paweł opowiadał o swoich pasjach: pisze teksty i tworzy do nich muzykę. „Przerabiam myśli na rap”- tak sam o sobie mówi. Ponadto śpiewa i nagrywa filmy, za które wielokrotnie otrzymał nagrody i wyróżnienia na festiwalach filmowych. Nasz gość zachęcał uczniów, aby szukali pasji, realizowali swoje marzenia i znaleźli sposób na ciekawe oraz wartościowe życie. Mówił, że dzięki pasji można uniknąć problemów, jakie często dotykają nastolatków: samotności, poczucia beznadziejności i zagrożenia uzależnieniami.
Moja Babcia i mój Dziadek
Dziadkowie to bardzo ważne osoby w naszym życiu. Nawet jeśli jesteśmy już dorosłymi ludźmi i mamy to szczęście, że są przy nas, liczymy się z ich zdaniem gdy doradzają nam w trudnych życiowych decyzjach.
Dla małego dziecka babcia i dziadek to fantastyczni towarzysze zabaw, którzy zawsze mają czas, nie wracają tak późno do domu i zmęczeni jak rodzice. Spełniają każdą zachciankę, przynoszą prezenty, rozpieszczają, nie wymagają tak jak rodzice.
Taka zima to jest zima!
Zima przyszła gdyśmy spali.
Gdy się świat w ciemności bawił
nakryła go kołdrą białą,
żeby mu się dobrze spało,
kiedy przyjdą mroźne dni.
Biało, śnieżnie, mroźnie, pięknie, radośnie, wesoło… Ileż określeń może mieć ta wyjątkowa pora roku. Zima przyszła, jest! Niech ten śnieżny puch otula naszą okolicę tak długo aż wszystkie dzieci nacieszą się sankami, nartami, kuligiem, lepieniem bałwanków i zabawą w śnieżki.
Pomogły nam anioły
Codziennie od wieków pomiędzy jawą a snem, naocznie jesteśmy świadkami walki dobra ze złem.
"Razem dla ochrony środowiska" - program edukacyjny
Informujemy, że Gmina Zbuczyn realizuje projekt dofinansowany ze środków Wojewódzkie
go Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie pn.: „Razem dla ochrony środowiska – program edukacyjny z zakresu ekologii dla publicznych placówek oświatowych z terenu Gminy Zbuczyn”. W projekcie uczestniczą placówki oświatowe z terenu Gminy Zbuczyn, szkoły podstawowe, gimnazja oraz publiczne przedszkole w Zbuczynie. Projekt zakłada przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych, doposażenie szkolnych baz edukacji ekologicznej, zorganizowanie konkursu fotograficznego i konkursu plastycznego. Na realizację zadania Gmina Zbuczyn otrzymała dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Warszawie w kwocie 43 417,00 zł co stanowi 90% kosztu kwalifikowalnego zadania.
Śniadanie Daje Moc
9 listopada bieżącego roku w naszej szkole odbyła się kolejna już edycja programu edukacyjnego „ Śniadanie Daje Moc”. Celem tej akcji jest dostarczenie najmłodszym wiedzy z zakresu zdrowego żywienia oraz uświadomienie i wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych. Podczas tego przedsięwzięcia uczniowie z klas I-III przy wsparciu nauczycieli i rodziców przygotowywali smaczne potrawy śniadaniowe. Aż przyjemnie było patrzeć jak dzieci z apetytem pałaszują kolorowe kanapki przygotowane własnoręcznie. Na pieczywie nie zabrakło pożywnych produktów, pełnych witamin. Oprócz smacznego posiłku uczniowie mieli szansę docenić jak przyjemne może być zasiadanie przy jednym stole z kolegami i koleżankami. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i wspaniałą atmosferą.
Idzie lasem Pani Jesień
Złota polska jesień… Ileż ma uroków i codziennego piękna, zwłaszcza, gdy wędruje z orszakiem przyjaciół: zwierzątek i roślin, równie sympatycznych jak ona sama. Pani Jesień w gronie dzieci z klasy drugiej z gościną przybyła do przedszkolaków i innych najmłodszych uczniów naszej szkoły. Wizyta była miła i pouczająca. Jesień pozostanie w naszych wspomnieniach w zasuszonych kolorowych listkach, żołędziowych i kasztanowych ludzikach, wierszykach i piosenkach.
Jak z przedszkolaka stworzyć bystrzaka?
Termin „aktywność twórcza” jest najogólniejszym pojęciem, który obejmuje różne rodzaje działań motywowanych wewnętrznie i przynoszących wyniki nowe dla jednostki. Aktywność twórcza to działania spontaniczne, samodzielne, wynikające z ciekawości, poznawania. Przynoszą one nowe dla dziecka odkrycia i jednocześnie przyczyniają się do jego poznawczego i emocjonalnego rozwoju.
Jestem sobie przedszkolaczek
27.10.2015r. w naszym przedszkolu miała miejsce bardzo ważna uroczystość, która sprawiła, że nasze dzieci mogą nazywać się prawdziwymi zuchami. Pasowanie na przedszkolaka, bo o nim mowa, w dużej mierze zakończyło proces adaptacyjny przedszkolaków i ich rodziców w środowisku naszego przedszkola.
Zaprezentowane przez dzieci wierszyki i piosenki pokazały, że maluszki dobrze czują się w nowym miejscu. Tuż przed pasowaniem, zarówno najmłodsi jak też ich rodzice, zostali postawieni w ogniu pytań egzaminacyjnych, z którymi poradzili sobie śpiewająco. W dalszej części maluchy złożyły uroczyste ślubowanie a pani dyrektor dokonała ceremonii pasowania. Ślubowanie złożyli także rodzice.
Gimnazjalni laureaci
22 października 2015 r. odbył się X jubileuszowy Gminny Konkurs Piosenki Religijnej w Dziewulach. Uczniowie gimnazjum pod opieką Pani Matyldy Modrzewskiej z piosenką ’’Bo świat to my’’ zdobyli II miejsce w kategorii „zespół”. Nagrodzono ich statuetką i dyplomem, a każdy uczestnik otrzymał prezent.
Ślubowanie uczniów klasy I
Pierwsze dni w szkole są bardzo ważne w życiu każdego dziecka. Nowa klasa, Pani, koleżanki i koledzy. Wszystko to napawa różnymi emocjami.
Nasze pierwszaki są bardzo dzielne i już na dobre zadomowiły się w murach naszej szkoły. W galowych strojach, czapkach ,,Żaczka Szkolniaczka'' i śpiewem na ustach rozpoczęły uroczystość ślubowania.
Święto KEN
Dzień Komisji Edukacji Narodowej i pierwsza rocznica nadania naszemu gimnazjum imienia Żołnierzy Wyklętych, były okazją do uroczystego świętowania tych doniosłych dla społeczności szkolnej wydarzeń na stałe wpisujących się w szkolny kalendarz.
Na uroczystość przybyli: Pan Krzysztof Borkowski-Poseł na Sejm RP, Pan Tomasz Hapunowicz-Wójt Gminy Zbuczyn, Pani Agnieszka Jankowska-przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Pani Barbara Rybaczewska-Prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego „LOGOS” i Pan Marek Rzążewski-Radny Rady Gminy Zbuczyn.
Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne
Reprezentanci szkoły podstawowej odnieśli bardzo duży sukces, zajmując w klasyfikacji ogólnej IV miejsce, na Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych dla szkół im. Henryka Jakimiaka, które odbyły się 22.09.2015r. w Siedlcach.
Reprezentantom naszej szkoły zabrakło jednego punktu do zajęcia trzeciego miejsca i dwóch punktów do zajęcia drugiego miejsca w klasyfikacji ogólnej.
Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 843604