W Roku Henryka Sienkiewicza
„W pustyni i w puszczy” – czytać, nie czytać?
W związku z faktem, że Zespół Szkół w Borkach Kosach przyłączył się do zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej projektu „Książka naszych marzeń”, którego jednym z celów jest „promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, oraz rozwijanie ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych”, 22 kwietnia uczniowie klasy V zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom z klasy IV i VI przedstawienie szkolne. Wybór jego tematyki nie był przypadkowy, ponieważ nawiązuje do przyjęcia przez Senat uchwały ustanawiającej rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza.
„Moje marzenia”
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs „Moje marzenia”
Można:
wykonać prace plastyczne dowolną techniką na dowolnym formacie; napisać wiersz, piosenkę, opowiadanie…Prace składamy w bibliotece do 15 maja br.
Każdy z uczestników będzie prezentował swoją pracę i oczywiście własne marzenia na uroczystym pikniku.
Ruch to zdrowie
„ Ruch to zdrowie”- pod takim hasłem 15 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół w Krzesku- Królowa Niwa odbyła się Gminna Spartakiada Przedszkoli . Nasze dzielne pięciolatki - „ Spryciarze”, pod opieką pani Aldony Duk, wzięły udział w zawodach sportowo- rekreacyjnych. Naszym hasłem bojowym był okrzyk: „ Sport to zdrowie- każdy Spryciarz ci to powie!”. W czasie zawodów dzieci musiały przejść przez siedem różnych konkurencji sportowych. Oprócz rywalizacji podczas zawodów panowała również miła atmosfera i dobra zabawa. Spryciarze bawiły się świetnie i super poradziły sobie z konkurencjami, jesteśmy z nich dumni. Po zakończeniu zawodów dzieci dostały medale, dyplom i puchar za uczestnictwo. Przedszkolaki poprzez aktywne spędzanie czasu propagują wśród dorosłych i dzieci zdrowy styl życia pełen ruchu i wyśmienitego humoru.
Kilometry dobra
W Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia, czasie szczególnej troski o potrzebujących serdecznie zapraszamy całą społeczność naszej szkoły: uczniów, rodziców, rodziny, nauczycieli, pracowników do włączenia się w kampanię „Kilometry dobra”, której celem jest zbiórka pieniędzy na program stypendialny „Skrzydła”, wspierający dzieci i młodzież z ubogich rodzin.
Dzień w muzeum
W dniu 05.04.2016 r. grupa 5- latków z naszego przedszkola, pod opieką wychowawczyni – pani Aldony Duk i kilku mam, zwiedziła Muzeum Regionalne w Siedlcach. Z przygotowanej przez muzeum oferty, skorzystaliśmy z lekcji pt. „Poznajemy muzeum”. To lekcja muzealna skierowana do przedszkolaków oraz uczniów pierwszych trzech klas szkół podstawowych, którzy odwiedzają muzeum po raz pierwszy. Dzieci w trakcie lekcji dowiedziały się, co to jest muzeum i kto w nim pracuje. Poznały też znaczenia terminów takich jak: zabytek, galeria, wystawa, dzieło sztuki.
Fotografia - ułamek sekundy, który może trwać wiecznie
Na naszej szkolnej stronie internetowej umieszczamy wiele informacji i zdjęć odzwierciedlających ważne i miłe wydarzenia z życia szkoły.
Do galerii zdjęć dołączyliśmy również fotografie pochodzące z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego stulecia. Sięgają one czasów, gdy dzieci z miejscowości: Borki-Kosy, Borki-Paduchy, Borki-Sołdy i Jasionka, rozpoczynały naukę w nowym budynku szkoły, wyjeżdżały na wycieczki, uczestniczyły w uroczystościach, takich jak Święto pieśni.
Nastała Wielkanoc…
Dnia 23 marca 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia nawiązująca do tradycji wielkanocnych. Przygotowali ją i przedstawili wszyscy uczniowie klasy V pod opieką pani Jadwigi Izdebskiej i Joanny Werbowej. Cała społeczność szkolna i przedszkolna mogła obejrzeć ciekawą inscenizację dotyczącą zwyczajów wielkanocnych, zarówno tych znanych, jak i zupełnie już zapomnianych. Było to barwne jak wielkanocne pisanki wprowadzenie w niezwykły świąteczny czas…
21 marca w naszej szkole
Pierwszy dzień wiosny w szkole nie musi się sprowadzać do wagarów czy tradycyjnego topienia Marzanny. Ten czas można spędzić na wesoło i z pożytkiem.
21 marca uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym pt. „Zdrowie na talerzu”. Mogli również poczuć smak rywalizacji w „Turnieju wiedzy kulinarnej”. Sprawcami zamieszania w tym dniu była grupa uczniów kl. II realizująca projekt gimnazjalny „Żywienie a zdrowie człowieka” pod opieką p. Anety Duszy.
Daj rękę Wiosenko!
W dniu 21 marca, z okazji pierwszego dnia wiosny, uczniowie klasy II pod kierunkiem swojej wychowawczyni zaprezentowali przedszkolakom występ artystyczny pt. „Daj rękę Wiosenko”.
Aktorzy przebrani w ciekawe kostiumy doskonale wcielili się w role zwierzątek niecierpliwie czekających na nadejście wiosny. Na spotkanie przybyła sama Pani Wiosna, Motyle oraz Słońce. Nie brakowało również wesołej muzyki. Dzieci z dużym zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności zgromadzonej widowni. Przedstawienie, w którym brały udział, było wyjątkową okazją do zintegrowania się i osiągnięcia osobistych sukcesów przez każdego małego artystę.
Marzanna, Mora, Morena…
21 marca przybyła do nas wiosna, a odeszła zima. Jedną z tradycji pożegnania zimy jest zwyczaj topienia Marzanny.
Marzanna to kukła wykonana ze słomy, ścinków materiału i bibuły, symbolizująca zimę. Pożegnana zima, to spalona lub zatopiona Marzanna.
Uczniowie kl. I-III wraz z nauczycielkami ze śpiewem na ustach pożegnały zimę. Pięknie wykonane Marzanny widniały nad głowami uczniów podążających nad rzeczkę, aby tradycji stało się zadość. Żeby zima nie rozmyśliła się, kukłę zatopiliśmy i spaliliśmy krzycząc: „Zimo precz!". Już na pewno nie wróci. Zatem: WITAJ WIOSNO!
Halo, halo, tu radio…
Dnia 18.03.2016 r. przedszkolaki z najmłodszej grupy wyjechały do Katolickiego Radia Podlasie na nagranie audycji.
Dzieci poznały „od kuchni” pracę w radiu. Zajrzały w każdy zakamarek pomieszczeń studyjnych, z uwagą słuchały informacji nadawanych na żywo.
Gdy przyszła ich kolej z przejęciem i powagą wzięły się do wykonania zadania. Spisały się rewelacyjnie. Jak profesjonalni spikerzy, powoli i wyraźnie zaprezentowali wierszyki i piosenkę. Zero tremy. Nasze zdolne pociechy uwinęły się z nagraniem bardzo szybko, za co zostały pochwalone przez pana realizatora.
Książka uskrzydla - konkurs czytelniczy
Biblioteka szkolna, w ramach Programu MEN „Książki naszych marzeń”, zorganizowała po raz kolejny konkurs czytelniczy pod hasłem „Czytanie uskrzydla”.
W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Konkurs prowadzony był od pierwszych dni września do 7 marca. Uczniowie z zapałem czytali książki, prezentowali jej treść, polecali ją innym czytelnikom.
W Krainie Narnii
"Opowieści z Narnii" są jak wrota do nieskrępowanej wyobraźni dziecka.
W dniu 11 marca 2016r. uczniowie klas IV - VI obejrzeli spektakl pt. "W krainie Narnii" w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie a zaprezentowanego na deskach Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.
Kultowa powieść autorstwa Clive'a Staplesa Lewisa wydobywała na światło dzienne wagę spraw najprostszych - siłę rodzinnych więzi, wierności i poczucia odpowiedzialności. Historia znana także z lubianych ekranizacji, tym razem opowiedziana została w nowy, zaskakujący sposób, w atrakcyjnej, teatralnej adaptacji.
Piękna i Bestia
Dnia 11 marca br. uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej obejrzeli w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach spektakl teatralny pt. ,,Piękna i Bestia”.
Zachwyciła nas bajkowa scenografia, kolorowe kostiumy i piękne piosenki, które przeniosły widzów w magiczny świat zaczarowanych przedmiotów i pozwoliły odkryć tajemnicę skrywaną za starymi murami zamku.
Być kobietą, być kobietą… kwiatki rozdane, życzenia złożone
Kobiety, kobietki, dziewczynki, koleżanki…
8 marca jest doskonałą okazją do okazania wyrazów sympatii, pamięci i wdzięczności wszystkim kobietom, bez których życie byłoby prawdopodobnie bardzo smutne, nudne, no i po prostu niemożliwe.
W tym pięknym dniu chłopcy z naszej szkoły postanowili dać wyraz swojej sympatii paniom pracującym w szkole i koleżankom, które obdarowali pięknym uśmiechem, kwiatkiem i życzeniami. Dodatkowo miłym wydarzeniem było wręczenie dyplomów dziewczynkom, które odniosły sukces w przeprowadzonym przez chłopców plebiscycie „Najsympatyczniejsza dziewczyna”. Wiemy, że wszystkie (naprawdę wszystkie) dziewczęta w naszej szkole są sympatyczne, ale miło nam ogłosić, że tymi najsympatyczniejszymi są: Weronika Orzyłowska z klasy V, Adrianna Borkowska z klasy VI i Sylwia Koszara z klasy III. Brawo!
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
6 marca 2016r. w Zespole Szkół w Borkach-Kosach po raz kolejny świętowaliśmy gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych a jednocześnie dzień patrona naszego Gimnazjum.
Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów i zapalenia zniczy przy symbolicznym grobie żołnierzy Armii Krajowej, poległych w 1944 roku w akcji wysadzania niemieckiego pociągu.
Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Projekt "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Cała Polska pamięta o swoich bohaterach
Do kilkudziesięciu fundacji, stowarzyszeń, klubów sportowych i szkół zgłosiło się ponad 40 tysięcy uczestników, którzy 28 lutego pobiegli z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, aby podkreślić i uhonorować niezłomne postawy polskich bohaterów.
Mistrzostwa szkoły podstawowej w tenisie stołowym
Mistrzostwa szkoły podstawowej w tenisie stołowym.
Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa w tenisie stołowym.
Do turnieju przystąpiło 7 dziewcząt z klas IV – VI i 12 chłopców z klas IV – VI. Rozgrywki grupowe zostały rozegrały 14 stycznia 2016 r., a półfinały, mecze o III miejsca i finały 15 stycznia 2016 r. Po bardzo zaciętej rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy.
Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 843610