Liw i Ciechanowiec-wycieczka
„Piękna nasza Polska cała,
Piękna, żyzna i niemała”
12 czerwca 2018 roku, już po raz kolejny uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę. Chcąc podziwiać piękno naszej Ojczyzny i jej dziedzictwa, odwiedziliśmy Zamek w Liwie i Skansen w Ciechanowcu. W Liwie uczniowie mogli zobaczyć ruiny zamku i jego zbiory, zaś w Ciechanowcu obejrzeli stare chaty, w których żyli nasi przodkowie, młyn, pałac i mini Zoo. Na zakończenie odbyło się integracyjne ognisko. Do domu wróciliśmy zmęczeni, bardzo radośni, pełni wrażeń i naładowani pozytywną energią.
Projekt edukacyjny w gimnazjum
Dnia 12 czerwca uczniowie klasy II gimnazjum przedstawili prezentacje z realizacji edukacyjnego projektu gimnazjalnego. Młodzież pracowała w czterech grupach nad następującymi tematami:
1) Planujemy wycieczkę szkolną - kierunek Góry Stołowe - praca pod kierunkiem p. Grzegorza Wawreckiego;
2) Wirtualna rzeczywistość - teraźniejszość i przyszłość - pod kierunkiem p. Anety Duszy;
AROUND THE MUSIC
7 czerwca 2018 roku odbyły się przesłuchania do Konkursu Piosenki Anglojęzycznej "AROUND THE MUSIC".
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I- zespół "Our Bugs" w składzie: Urszula Biardzka, Kamila Dziewulska oraz Kacper Wiszniewski.
Dzieci śpiewały piosenkę- 'Baby bear , please don't cry'. Swoim wykonaniem i wyrazem scenicznym zachwyciły jurorów oraz publiczność.
10 lat Niepublicznego Przedszkola w Borkach-Kosach
6 czerwca nasze przedszkole świętowało swój jubileusz. Placówka jest prowadzona przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „ LOGOS”, którego prezesem jest Pani Barbara Rybaczewska. W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości, m. in. Pan Adam Skup Dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Pan Tomasz Hapunowicz Wójt Gminy Zbuczyn, dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu gminy, prezesi i członkowie lokalnych stowarzyszeń, liczne grono sponsorów i przyjaciół przedszkola oraz rodzice i dzieci. Pani Agnieszka Dziewulska powiedziała, że naczelną ideą przedszkola jest wychowywanie i edukacja poprzez zabawę w atmosferze bezpieczeństwa i poczucia wartości każdego dziecka.
Pielgrzymka uczniów klasy III
30 maja br. uczniowie klasy III po uroczystości przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej pojechali na wycieczkę-pielgrzymkę. Razem z Księdzem Krzysztofem i wychowawczynią-panią Barbarą Zdzieborską, zwiedzili kościół i stadninę koni w Janowie Podlaskim a także kościół w Pratulinie. Wycieczka była radosnym spotkaniem wszystkich dzieci, które 27 maja przeżyły wielką uroczystość. Wyjazd zakończył się wspólną zabawa i pieczeniem kiełbasek.
Czytam, myślę, rozumiem – IV edycja
W dniu 29 maja został rozstrzygnięty konkurs umiejętności językowych „ Czytam, myślę, rozumiem – IV edycja”, zorganizowany przez p. Anetę Kędzierską – pedagoga i p. Justynę Miturę-Krzak – logopedę. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy III, którzy zmierzyli się z podwójnym wyzwaniem. W pierwszej części uczniowie mieli za zadanie przeczytać tekst i rozwiązać związane z nim zadania. W drugiej części konkursu –„ Mistrz Mowy i Wymowy” należało głośno i wyraźnie przeczytać teksty nasycone trudnymi do wymowy wyrazami i zdaniami. I choć nieraz można było sobie "język połamać" na chrzęszczących i szeleszczących słowach uczniowie poradzili sobie wspaniale. A oto najlepsi:
Podsumowanie działań i wręczenie nagród z okazji 600-lecia Zbuczyna
Dnia 29.05.2018 r. uroczyście podsumowaliśmy działania naszej szkoły w gminnych obchodach jubileuszu 600 – lecia istnienia miejscowości i parafii Zbuczyn. Rozstrzygnęliśmy przeprowadzone konkursy a nagrody i dyplomy zwycięzcom wręczyli z-ca wójta Gminy Zbuczyn Dariusz Cegiełkowski oraz ksiądz proboszcz parafii Zbuczyn Stanisław Chodżko w asyście Pani Dyrektor Agnieszki Dziewulskiej.
Aktywnie i z pomysłem – gra terenowa z okazji 600-lecia Zbuczyna
Jubileusz, wiosna, ciepła i słoneczna pogoda, piękny teren szkolny położony w sąsiedztwie lasu- koniecznie trzeba było wykorzystać walory naszej Małej Ojczyzny i razem: uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zaangażować się do świętowania, właśnie aktywnie i z pomysłem.
Gra terenowa poświęcona upamiętnieniu obchodów 600-lecia parafii i gminy Zbuczyn składała się z kilku punktów kontrolnych. Miały one w sposób przystępny i atrakcyjny dla uczniów poszerzyć ich wiedzę na wyżej wymieniony temat. W punkcie pierwszym uczniowie poszczególnych klas losowali dwa pytania, po czym udzielali na nie odpowiedzi. Zadania przygotowane były w oparciu o skrypt historyczny, ogólnie dostępny w internecie i miały na celu ukazanie związków dziejowych parafii oraz gminy Zbuczyn z kluczowymi postaciami z dziejów Polski (władcy i inne zasłużone osoby). Uczniowie rozpoznawali owe postaci na podstawie ic
Mama, Mamusia, Mateńka...
„ Jest miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska.”
( J. I. Kraszewski)
Matka to dar od Boga, który kocha i kochać nas będzie.
Matka to bezcenny skarb, który strzec trzeba w nocy i we dnie.
Matka to na ranę plaster, kiedy jest nam smutno i źle. Matka to też czasem ster, który pilnuje byś nie zatopił się.
Ogłoszenie - egzamin poprawkowy
11 czrewca 2018 r. o godz. 8.30 w naszej szkole odbędzie się egzamin poprawkowy na kartę rowerową.
EGZAMIN SKŁADA SIĘ Z DWÓCH CZĘŚCI:
CZĘŚĆ TEORETYCZNA
przepisy ruchu dro
Egzamin teoretyczny przeprowadzany jest w formie testu pisemnego składającego się z 25 pytań.
Wymagane wiadomości:
Gminne zawody BRD
16 maja 2018 r uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w XVIII Gminnych Zawodach Ruchu Drogowego organizowanych przez Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dziewulach.
Trzyosobowe drużyny zmagały się w konkurencjach z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym podzielonych na dwa etapy, tj. teoretyczny i praktyczny. W pierwszej fazie konkursu przeprowadzono test wiedzy, po którym zmagania odbywały się na przygotowanym torze przeszkód. Uczniowie pokonywali tor na rowerach. Równolegle przebiegał również konkurs plastyczny pt. ''Idź trzeźwo przez życie !!!”. Dwuosobowe drużyny w czasie 80 minut wykonywały prace techniką – farby plakatowe.
Uczeń-Nauczycielem
Już za kilka tygodni uczniowie kl. III zakończą pierwszy etap edukacji szkolnej. Przygotowując się na nowe wyzwania, które czekają je w kl. IV pani Barbara Zdzieborska kontynuuje możliwość prowadzenia zajęć przez uczniów. Chętni gromadzą potrzebne materiały i pomoce dydaktyczne do prowadzenia lekcji, ucząc się w ten sposób prezentowania swojej wiedzy przed nauczycielem i innymi dziećmi. Lekcje takie są wielką atrakcją, a uczniowie chętnie w nich uczestniczą. Zdobyta wiedza i śmiałość mówienia do innych przed tablicą, przyda się wszystkim na kolejnym etapie edukacji szkolnej.
Konkurs Pięknego Czytania- etap szkolny
17 maja przeżywaliśmy w naszej szkole kolejne wydarzenie wpisujące się w obchody setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Inspiracją był dla nas Konkurs Pięknego Czytania ogłoszony przez Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie. W klasach VII i VI poprowadziłyśm z p. Sylwią Wiewiórką-Dąbrowską lekcję pięknego czytania, która stanowiła jednocześnie szkolny etap wyżej wspomnianego konkursu. W podniosłym nastroju mieliśmy okazję wysłuchać tekstów, które zaproponowali pomysłodawcy. Z listy 44 utworów o tematyce patriotycznej nasi uczniowie najchętniej wybierali wiersze Norwida, fragmenty z Pana Tadeusza czy Kamieni na szaniec. W konkursie wzięło udział 19 uczniów z klas VI-VII oraz II i III gimnazjum.
Konkurs Recytatorski-etap szkolny
Dnia 7 maja 2018r. odbyły się eliminacje szkolne XXXV Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego. Wzięli w nich udział uczniowie klas I-VI. Niezwykłą pamięcią, interpretacją utworów i perfekcyjną dykcją wykazali się najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Do etapu gminnego zakwalifikowali się: Oliwia Żądełek, Ewelina Krasuska oraz Kacper Wiszniewski. Gratulujemy!
Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu
,, Śpiewać każdy może, jeden lepiej, a drugi gorzej,
ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi…”
Już po raz kolejny uczennice kl. VII –Aleksandra Dziewulska, Natalia Wójcik, Weronika Orzyłowska, Sylwia Protasiuk i Kinga Izdebska reprezentowały naszą szkołę na Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, który odbył się w Siedlcach dnia 10.05.2018r.
Kadeci w naszej szkole
Dnia 7 maja 2018 r. odwiedzili naszą szkołę przedstawiciele Zespołu Szkół Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim. Maciej Chojecki i Leszek Krasuski przyjechali, aby zapoznać uczniów klasy III gimnazjum z ofertą edukacyjną swojej szkoły, a w szczególności zachęcić do nauki w klasie wojskowej Liceum Ogólnokształcącego. Kadeci okazali się znakomitymi ambasadorami popularnej „Budowlanki”. Z wielką pasją i zaangażowaniem przekonywali, że nauka w ich szkole to przyjemność. Edukacja w klasie wojskowej to szansa wszechstronnego rozwoju intelektualnego i fizycznego, a absolwenci tej klasy mają otwartą drogę do renomowanych uczelni cywilnych i wojskowych na terenie całego kraju. Maciej i Leszek zachęcali szczególnie tych, którzy interesują się wojskiem, chcą zdobywać konkretne sprawności, lubią angażować się w działania społeczne, patriotyczne, nie boją się aktywności sportowej i mili
Vivat! Vivat, 3 Maj!
„Rocznica” Stanisław Aleksandrzak
Trzeci Maja radością wiosenną
wszystkich ludzi dziś w Polsce powitał,
Sztandarami biało-czerwonymi
umaiła się Rzeczpospolita.Umaiły się też pierwszym kwieciem
łąki, pola i w ogrodach drzewa,
Maj się pieśnią zwycięskiej wiosny
zgodnym chórem z ludzi rozśpiewał.
V Spartakiada Przedszkoli
W środę, 25 kwietnia, w Krzesku Królowa- Niwa odbyła się V Spartakiada Przedszkolaka Gminy Zbuczyn. Udział w niej wzięło dziewięć placówek wychowania przedszkolnego z terenu gminy.
Celem zawodów było propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci, zachęcanie do aktywności ruchowej, wzmacnianie wiary dziecka we własne siły oraz przygotowanie dzieci do przeżywania sukcesu i skutecznego radzenia sobie z porażkami a także wdrażanie do współpracy i współzawodnictwa zespołowego oraz dostarczenie dzieciom radości.
Adela-labrador terapeutyczny w przedszkolu
Dnia 25.04.2018 r. nasze przedwszkolaki odwiedził niecodzienny gość, a mianowicie suczka rasy labrador imieniem Adela ze swoją opiekunką panią Olą .
W czasie spotkania dzieci mogły dowiedzieć się jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie oraz na czym polega praca psa - specjalisty, jak należy zachować się wobec obcego psa, jakie zasady obowiązują w czasie pierwszego spotkania z takim czworonogiem. Prowadząca przedstawiła również zasady, jakie należy przestrzegać podczas zabawy z pupilem, o czym należy pamiętać idąc z nim na spacer, jak prawidłowo go nakarmić, a także, w których sytuacjach nie należy podchodzić do czworonoga oraz jak zachować się w sytuacji, gdy nas zaatakuje.
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 813854