EDJ – Odsłona 3.
30 września uczniowie klasy VII mieli możliwość spotkania online z lektorką języka rumuńskiego. Pani Agnieszka Majewska w ciekawy sposób przekazała uczniom informacje dotyczące Rumunii i przekonała nas jak mylne są stereotypowe poglądy na temat tego kraju. Dowiedzieliśmy się wiele nie tylko na temat języka rumuńskiego, ale także innych języków romańskich i podobieństw między nimi. Następnie nauczyliśmy się alfabetu i poznaliśmy podstawowe zwroty i wyrażenia w języku rumuńskim. Na zakończenie mieliśmy możliwość zadania naszej lektorce pytań. Szczególnie interesowały nas turystyczne walory Rumunii.
EDJ – Odsłona 1.
25 września br. uczniowie klasy VIII wzięli udział w lekcji online dotyczącej języka estońskiego i kultury tego kraju. Prowadząca zajęcia lektorka przybliżyła nam to piękne nadbałtyckie państwo, dzięki czemu dowiedzieliśmy się wielu geograficzno-kulturowych ciekawostek. Poznaliśmy również estoński alfabet i od razu zauważyliśmy, że trochę różni się od polskiego. Przećwiczyliśmy wymowę podstawowych zwrotów grzecznościowych i najbardziej spodobało nam się estońskie „Cześć” czyli „Tere”. Jednak słowem, które wywołało uśmiech na naszych twarzach był „wieczór” wymawiany… yyyy.
EDJ – Odsłona 2.
Od początku września br. przygotowywaliśmy się do udziału w międzynarodowym projekcie eTwinning pt: „The Penguin Dance”. Uczestniczyły w nim szkoły z: Grecji, Chorwacji, Słowacji, Belgii i Polski. Zadanie polegało na zaśpiewaniu (w języku obcym i ojczystym) oraz przedstawieniu piosenki pt: „The Penguin Dance”. Było z tym dużo zabawy i uczniowie klas 1-6 z zaangażowaniem włączyli się do tego projektu. Chętni mogli zaprezentować swoje umiejętności gimnastyczno-taneczne, co niewątpliwie bardzo uatrakcyjniło nasz występ. Nagrania dokonaliśmy 26 września, kiedy to obchodzony jest Europejski Dzień Języków.
Europejski Dzień Języków w kilku odsłonach
Corocznie 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy i ma na celu podnoszenie świadomości w zakresie:
- bogactwa i różnorodności językowej Europy, które należy pielęgnować i rozszerzać;
- potrzeby zwiększania zakres
Bezpieczna droga do i ze szkoły
25 września w naszej szkole odbyły się ciekawe zajęcia dla edukacji wczesnoszkolnej, które przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Celem spotkania było utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, zarówno przez pieszych jak i rowerzystów. Szczególnie zasygnalizowano poruszanie się dziecka w drodze do i ze szkoły. Uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne i utrwalili nawyk prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali w prezencie elementy odblaskowe. Bardzo dziękujemy przedstawicielom KMP w Siedlcach za profesjonalnie przeprowadzone spotkanie.
Wycieczka klas I - III do Nadleśnictwa
Już na początku roku szkolnego, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej mieli szczęśliwy dzień w szkole. 19 września odbyła się wycieczka. Pierwszą atrakcją tego dnia był film w NoveKino Siedlce pt. „Wyprawa Magellana” upamiętniający 500-ną rocznicę opłynięcia kuli ziemskiej przez portugalskiego żeglarza i odkrywcę Ferdynanda Magellana. Po filmie, spacerkiem wśród pięknych, jesiennych drzew przeszliśmy do budynku Nadleśnictwa Siedlce. Tutaj czekała na nas Pani Agnieszka Krasuska, dzięki której mogliśmy skorzystać z lekcji przyrodniczo-leśnej i obejrzeć wystawę eksponatów zwierząt żyjących w naszych lasach. Zajęcia były dla uczniów nową, inną formą zdobywania wiedzy. Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu za gościnność i tak miłe przyjęcie naszych uczniów. Ten dzień z pewnością pozostanie na długo w pamięci każdego z nas.
Sprzatanie świata
Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Tradycyjnie co roku włączamy się jako przedszkole do tej akcji, by od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad dbania o środowisko. Przedszkolaki z chęcią i radością wyruszyły do pobliskiego lasu, by posprzątać” Naszą Ziemię”. Dzieci dzielnie zbierały papierki, worki foliowe, butelki i segregowały je do odpowiednich worków. Widząc, jak dużo jest śmieci wokół nas i jak trudno to wszystko posprzątać, przedszkolaki nauczyły się, że należy dbać o czystość otoczenia, w którym przebywamy. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenie zaowocuje w przyszłości dobrymi, ekologicznymi nawykami.
Dzień Przedszkolaka
„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Nasze przedszkolaki świętowały w piątek 20 września. Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach i grach zespołowych. Przedszkolaki pokonywały tor przeszkód, bawiły się z woreczkami gimnastycznymi, piłką, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zabawą balonami przy skocznej muzyce. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Przedszkolaki swoje święto zaznaczyły w szkole częstując wszystkich uczniów słodkim cukierkiem. Na zakończenie tego wspaniałego dnia dzieci oglądały bajkę oraz czekał na nich słodki poczęstunek. Panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły opaski z odznaką Dnia
Mój przyjaciel - robot
Programowanie? Kodowanie? Roboty? Na te i inne pytania uczniowie uzyskali odpowiedź podczas zajęć, które odbyły się w czwartek 12 września. Warsztaty przeprowadził Pan łukasz Zalewski z firmy CODEMASTER dla uczniów młodszych i tych nieco starszych. Każda klasa testowała dwa rodzaje robotów: DASH i OZOBOT. Wszyscy świetnie sobie radzili i mieli przy tym mnóstwo zabawy. To była nauka i rozrywka w jednym czasie. Świat przyszłości został otwarty….:)
Narodowe Czytanie w naszej gminie
W minioną sobotę, tj. 7 września odbyło się 8. Narodowe Czytanie. Tak doniosłe wydarzenie zostało również zorganizowane w naszej gminie. Na Skwerze 600-lecia spotkali się ci, którym piękno słowa jest szczególnie bliskie. Rozpoczęliśmy patriotycznym akcentem – wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego oraz odczytaniem listu od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy przez zastępcę Wójta Gminy Zbuczyn, pana Dariusza Cegiełkowskiego. Następnie w 34 odsłonach przeczytaliśmy nowelę Elizy Orzeszkowej „Dobra pani”. Barwnym akcentem tej uroczystości były występy zespołu folklorystycznego „Niwa” z Krzeska. Na zakończenie nagrodzono laureatów 2. Gminnego Konkursu Pięknego Czytania. Były wśród nich nasze dwie absolwentki: Magdalena Kanicka i Julia Kanicka oraz uczennica klasy VII Paulina Krasuska. Serdecznie dziewczętom gratulujemy i dziękujemy za udział w tak ważnym wydarzeniu.
Zebranie z rodzicami
12 września 2019 r. (czwartek) o godz. 16.30 rozpocznie się zebranie z rodzicami uczniów wszystkich klas Szkoły Podstawowej.
Do współpracy zapraszamy
Drodzy Rodzice!
W tym roku szkolnym będziemy korzystali z aplikacji ClassDojo. Jest to interaktywny dziennik zachowania, który wspiera nauczycieli w pracy nad zachowaniem uczniów, pomaga szybko zareagować na to, co się dzieje w klasie i utrzymać dyscyplinę w trakcie zajęć. Mamy nadzieję, że ClassDojo będzie dla uczniów systemem motywacyjnym do pracy nad sobą i nad osiąganymi wynikami. Aplikacja bazuje na awatarkach i błyskawicznej informacji zwrotnej od nauczycieli. Odbywa się w przyjaznej formie a informacje można na bieżąco współdzielić z rodzicami. Dlatego też chcielibyśmy Państwa zachęcić do współpracy z nami na ClassDojo. W aplikacji jest miejsce na utworzenie kont rodzicielskich. Uczniowie otrzymają od wychowawców specjalne kody, aby przekazać rodzicom. W ten sposób sami będziecie mogli Państwo zobaczyć zachowanie swojego dziecka w szkole. Dostęp można uzyskać przez stronę
I już po wakacjach :)
Wakacje szybko minęły i spotkaliśmy w szkole po dwumiesięcznej przerwie wypoczęci, opaleni i pełni wrażeń. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny tradycyjnie Mszą Świętą, którą odprawił dla naszej szkolnej społeczności ksiądz Krzysztof. Następnie Pani Dyrektor powitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły na sali gimnastycznej. Przedstawiła nauczycieli uczących w naszej placówce i poinformowała o pewnych nowościach w tym roku szkolnym. Najbardziej spodobał się wszystkim pomysł zamontowania w szatni szafek skrytkowych typu locker. Nie możemy się już doczekać, żeby dostać klucz do swojej szafeczki!
Wakacje, nareszcie wakacje!
11Przedszkolaki niecierpliwie czekały na wakacje. Nasze dzieci pilnie uczęszczały do przedszkola, dużo się nauczyły, poznały wiele ciekawych gier i piosenek. Czas w przedszkolu był każdego dnia bardzo pożytecznie i pracowicie spędzony, dlatego dzieci teraz muszą dobrze wypocząć, wyjechać na wspaniałe wycieczki, odwiedzić rodzinkę z Gdańska albo z Zakopanego.
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
19 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Był to rok obfitujący w różne wydarzenia, zarówno dotyczące historii, jak i życia codziennego. Na pewno wszystkim zapadły w pamięć obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości: akcje ogólnopolskie, o zasięgu gminnym a także te, których pomysłodawcami byliśmy sami jako szkolna społeczność. Na całe życie zapamiętamy pochód przez naszą miejscowość ze stoma biało-czerwonymi flagami, nasze gry, quizy i zabawy dla uczczenia tego niezwykłego jubileuszu. Ten rok szkolny pożegnał gimnazja w polskim szkolnictwie i po wielu latach powitał ośmioklasową podstawówkę.
Poloneza czas zacząć…
Uroczystość pożegnania absolwentów to czas wspomnień, refleksji, podziękowań, a także planów na przyszłość. Uczniowie klasy VIII oraz III gimnazjum pod okiem wychowawców zaprezentowali 18 czerwca 2019r. program artystyczny podsumowujący kilkuletni etap edukacji w szkole podstawowej i gimnazjum. W obecności Pani Dyrektor, Grona Pedagogicznego, Pracowników Szkoły, Rodziców oraz Koleżanek i Kolegów z klasy VII absolwenci rozpoczęli uroczystość staropolskim polonezem. Już wówczas w niejednym oku pojawiła się łza. Uczniowie pokazali także swój talent aktorski i wokalny. Wcielając się w role nauczycieli, odegrali humorystyczne scenki z życia szkoły. Śpiewem i tańcem absolwenci wyrazili swoje podziękowania wszystkim, którzy wspierali ich w procesie edukacji. Słowa wdzięczności skierowała do nauczycieli Pani Renata Lipińska, przewodnicząca Rady Rodziców. Pani Dyrektor Agnieszka Dziewulska podzię
Najukochańszy Tata! Mój Tata!
33Dziękuję Ci Tato za wszystko co robisz,
że bawisz się ze mną na rękach mnie nosisz.
Dziękuję Ci Tato i wiem to na pewno:
przez cały dzień czuwasz nade mną.
Nie boję się gdy ciemno jest,
Ojciec za rękę prowadzi mnie.
Sanki są w zimie, rower jest w lato,
Mama to nie jest to samo co Tato!
Wieczór z książką…
Piątkowy wieczór 31 maja upłynął nam w niezwykłej atmosferze. Uczniowie klas III-V szkoły podstawowej pod przewodnictwem starszych koleżanek z klasy VIII z entuzjazmem przybyli wieczorem do szkoły, aby spędzić czas na czytaniu, rozwiązywaniu zagadek, rebusów i licznych łamigłówek. Zaczęliśmy oczywiście od głośnego odczytania fragmentów książek naszych ulubionych pisarzy, po czym z wielkim zaangażowaniem zmagaliśmy się z zadaniami, rysowaliśmy ulubionych bohaterów, układaliśmy puzzle. Mogliśmy się również zintegrować podczas wspólnej kolacji i oglądania filmu. Wieczór zakończyliśmy dosyć późno, bo o godzinie 23. Jednak pod opieką rodziców, którzy stęsknieni i punktualni przybyli po nas do szkoły, bezpiecznie wróciliśmy do domów.
Z wizytą w Mostostalu Siedlce
12 czerwca 2019 r. uczniowie klasy VII i III gimnazjum odwiedzili firmę Mostostal Siedlce. Wyjazd został zaplanowany w wewnątrzszkolnym systemie doradztwa zawodowego. Dlaczego wybraliśmy ten zakład? Odpowiedź jest prosta: Bo to największa i najprężniej działająca firma na lokalnym rynku, ale nie tylko. Mostostal Siedlce należy do europejskiej czołówki producentów konstrukcji stalowych. Specjalizuje się nie tylko w produkcji konstrukcji, ale również w produkcji krat pomostowych i w zabezpieczeniach antykorozyjnych konstrukcji stalowych, w tym zwłaszcza metodą cynkowania ogniowego. Wizytę w zakładzie rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu, z którego dowiedzieliśmy się o historii i specyfice firmy. Następnie wyposażeni w kaski i kamizelki udaliśmy się na teren zakładu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca na poszczególnych wydziałach. Ze zdumieniem zauważyli, że operatorami suwnic-o
English Vocabulary Master
Dnia 6 czerwca w Szkole Podstawowej im. Jana Czesława Tajcherta w Czuryłach odbył się I Gminny Konkurs Języka Angielskiego English Vocabulary Master pod patronatem Wójta Gminy Zbuczyn, Pana Tomasza Hapunowicza. Wzięło w nim udział 27 uczniów z 5 szkół. Wśród uczestników znaleźli się także przedstawiciele naszej placówki, wyłonieni na podstawie wyników szkolnego etapu konkursu. W kategorii klas IV-VI reprezentowali nas: Dawid Borkowski, Marta Kanicka oraz Anna Pawlik, natomiast w kategorii klas VII-VIII – Marta Pastor. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu zamkniętego testu obejmującego zagadnienia z podstawy programowej z dwóch działów leksykalnych: Człowiek oraz Miejsce zamieszkania.
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 813737