Nauka zdalna
Od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII przechodzą na naukę zdalną. Uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym.
Przedłużający się okres trwania pandemii COVID-19 powoduje konieczność przygotowania szczególnych rozwiązań, które umożliwią realizację przez szkoły ich zadań statutowych. Z uwagi na rosnącą w ostatnich dniach liczbę zachorowań konieczne jest czasowe ograniczenie nauki stacjonarnej.
Dzień Babci i Dziadka
„Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,
lub gdy opowiadasz mi bajeczki.
Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz
i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.
Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,
po prostu kocham Cię ogromnie!”
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. I choć nie możemy ich ugościć w przedszkolu jak zawsze i cieszyć się wspólną obecnością, pragniemy, by wiedzieli, że pamiętamy o nich w dniu ich święta i na co dzień.
Powrót uczniów do nauki stacjonarnej
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym.
Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa (komunikat https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/powrot-uczniow-do-nauki-stacjonarnej-od-10-stycznia-2022-r ).
Jest w moim kraju zwyczaj taki...
W naszym przedszkolu spotkanie opłatkowe stało się już tradycją. Dzieci ze wszystkich grup przygotowywały sie do tego wydarzenia bardzo starannie. W tygodniu poprzedzającym spotkanie poznawały zwyczaje i tradycje związane ze Świętem Bożego Narodzenia. Ubieranie choinki, śpiewanie kolęd, rozpoczynanie wieczerzy wraz z pierwszą gwiazdą na niebie, dzielenie się opłatkiem, życzenia składane podczas wigilii, dodatkowe nakrycie na stole dla niespodziewanego gościa, pasterka, prezenty pod choinką nie są obce naszym przedszkolakom.
Powitanie zimy
21 grudnia do naszego przedszkola przyszedł gość specjalny-Pani Zima - w pięknej, niebieskiej, śnieżnej sukni. Na to spotkanie dzieci ubrały stroje z elementami niebieskiego koloru i w pełnej gotowości powitały gościa piosenką „Tupu, tup po śniegu”. Pani Zima przyniosła ze sobą prawdziwy śnieg, styropianowe płatki śniegu w różnych kształtach, które rozsypała po całej sali przedszkolnej. Zima przybliżyła dzieciom pojęcia związane z tą porą roku, przeprowadziła także z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznego zachowania podczas zimowych zabaw, przypomniała, jak dbać zimą o zdrowie, jak się ubierać. Dzieci utrwaliły wiadomości na temat tej białej pory roku, odgadując zagadki. Pani Zima przygotowała dla dzieci zadania: grupa 3,4- latków miała za zadanie wykonać piękny zimowy obraz namalowany kredą na niebieskim brystolu, grupa 5-latków ułożyć bałwanka z przygotowanych części i dorysować brakują
Zbieraliśmy zabawki dla dzieci
„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim przedszkolakom, a także uczniom naszej szkoły, którzy włączyli się w akcję charytatywną 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni T. Buka w Siedlcach i wzięli aktywny udział w drugiej świątecznej zbiórce zabawek oraz artykułów szkolnych. Zbiórka trwała od 10 do 20 grudnia 2021r. Do akcji mógł włączyć się każdy. Dzieci i uczniowie stanęli na wysokości zadania.
Dzień Dyni w naszym przedszkolu
W piątek 29 października, dzieci przyniosły do przedszkola dynie w różnych kształtach i kolorach. Zostały one wykorzystane do zabaw i konkursów.
Nasze przedszkolaki tego dnia były ubrane na pomarańczowo. Dzień wypełniony był licznymi zabawami integracyjnymi. Dzieci miały okazję poznać różne rodzaje dyni oraz zobaczyć, co kryje w sobie dynia, a także skosztować dyniowych pestek.
Przystanek Historia w Instytucie Pamięci Narodowej
17 grudnia 2021 r. w Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu recytatorskiego „Klucz do pamięci. Poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego”. W wydarzeniu tym wzięło udział troje ósmoklasistów z naszej szkoły, którzy zgłosili się do konkursu skierowanego do uczniów klas VII, VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego.
40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce
13 grudnia 2021 roku obchodziliśmy czterdziestą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
Wydarzenia, które miały miejsce w naszym kraju na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku były pełne trudnych a niejednokrotnie dramatycznych doświadczeń zarówno dla działaczy opozycji komunistycznej jak i dla pozostałych Polaków. Co najmniej kilkadziesiąt osób straciło wówczas życie. W celu upowszechnienia wiedzy na temat tych trudnych lat PRL-u w naszej szkole została przygotowana gazetka okolicznościowa, z którą mogli zapoznać się uczniowie i pracownicy szkoły. Ósmoklasiści na lekcji historii obejrzeli filmy o stanie wojennym oraz podjęli się przygotowania artykułu pt. „40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce”.
„Odkrywać, to znaczy wiedzieć to, co wszyscy widzą i myśleć tak, jak nikt dotąd nie myślał”.
W naszym przedszkolu po raz pierwszy odbyły się zajęcia z eksperymentowaniem w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Mała Fabryka Eksperymentów”.
Dzieci już od urodzenia są ciekawskimi odkrywcami i badaczami. Uczą się przez działanie, bo przecież tak wiele jest do odkrycia wokół nas, a dzieci, jak wiadomo, są najlepszymi odkrywcami. Dlatego też jednym z zadań w tym roku przedszkolnym jest wspólne wykonywanie eksperymentów. Dzieci doświadczają, eksperymentują, badają i okrywają to, co dotąd było dla nich nieznane. Poprzez eksperymenty stwarzamy przedszkolakom różne sytuacje, aby mogły rozwijać swoją dziecięcą, nieograniczoną ciekawość.
Zdalne nauczanie
Nasza szkoła wdrożyła usługę Office 365 dla Edukacji i korzysta z aplikacji MS Teams. Jest to narzędzie umożliwiające m. in. przeprowadzanie lekcji on-line, komunikację oraz współpracę uczniów z nauczycielami.
Z aplikacji możemy korzystać z poziomu przeglądarki po zalogowaniu się na stronie www.office.com lub możemy zainstalować aplikacje MS Teams na komputerze oraz jest aplikacja mobilna na telefony. Dla uczniów zostały utworzone indywidualne konta, w ramach których mogą korzystać z wszystkich aplikacji Office 365.
Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie
Nasza szkoła już po raz drugi wzięła udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie.
Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe i bardzo pożyteczne. Inny cel akcji to zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
Dzieci Mikołajowi
Dorota Gellner, poetka, autorka książek dla dzieci, tekstów piosenek, słuchowisk radiowych, bajek muzycznych napisała w jednym ze swoich wierszy:
„A ja się bardzo, bardzo postaram
I zrobię prezent dla Mikołaja (…)
Niech się ucieszy Mikołaj Święty
Tak rzadko ktoś mu daje prezenty”.
Mikołajki, imieniny Mikołaja, obchodzone szóstego grudnia to wspaniała okazja, aby nie tylko cieszyć się prezentami od solenizanta, ale również i jemu sprawić radość.
Na szlaku sztuki i rozrywki
22 października uczniowie klasy V i VI wraz z wychowawcami wybrali się pociągiem na wycieczkę do Siedlec.
Pierwszym punktem wycieczki była przejażdżka pociągiem, który do niedawna był jednym z podstawowych środków komunikacji a dziś dla dzieci jest atrakcją.
Następnie uczniowie spacerkiem udali się do kina Helios, gdzie obejrzeli filmową adaptację powieści pt. „Czarny Młyn”. Jest to wzruszająca opowieść o akceptacji i tolerancji, do której dzieci muszą dojść własną drogą.
Warsztaty
8 grudnia w naszej szkole na zajęciach świetlicowych odbyły się „ Pierniczkowe warsztaty”. Dzieci miały okazję samodzielnie przygotować ciasteczka począwszy od rozwałkowania ciasta, a skończywszy na ich ozdabianiu. Radości i pomysłów było co niemiara – dzieci wałkowały, wykrawały, przekładały i znów wałkowały, aby mogło powstać dzieło idealneJ Po upieczeniu okazało się, że pierniki zachwycały nie tylko formą ale i smakiem. Całość zwieńczyły piękne, bajecznie kolorowe lukry i posypki, które w części trafiały bezpośrednio do buź małych artystów – kucharzy. Całe przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć, gdyby nie wsparcie dwóch doświadczonych mam, które profesjonalnie i sprawnie pokierowały całą zabawą – dziękujemy pani Edycie Biardzkiej i pani Monice Lańskiej.
BohaterON w naszej szkole
Nasi uczniowie wzięli udział w projekcie edukacyjnym BohaterON w Twojej Szkole. Jest on częścią ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię!
Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom powstania warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.
Święto Komisji Edukacji Narodowej
12 października 2021 roku w naszej szkole wspólnie świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Na uroczystość przybyli także goście: Ksiądz Proboszcz Sławomir Brodawka, Pan Wójt Hubert Pasiak, Pani Prezes Stowarzyszenia K-O „LOGOS” Barbara Rybaczewska.
Z tej okazji uczniowie klasa VI i VIII pod opieką nauczycieli przygotowali program artystyczny, w którym przedstawili scenki z życia szkoły, współczesne i trochę z dawnych epok.
Wyniki konkursów
6 grudnia odbył się apel podsumowujący ostatnie wydarzenia, które miały miejsce w naszej szkole.
Na początku zostały ogłoszone wyniki konkursu realizowanego w ramach programów profilaktycznych organizowanych we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
W konkursie plastycznym „Bawię się dobrze, żyję zdrowo, bo nie ulegam nałogom”, który był zorganizowany dla uczniów klas I-III nagrodzone zostały następujące osoby:
Pomaganie przez fotografowanie
Wszyscy jesteśmy Mikołajami – Dzieci dzieciom!
Szkoła to miejsce, w którym uczymy się nie tylko czytać, pisać czy liczyć. Uczymy się empatii, szacunku i dobroci dla drugiego człowieka.
Mikołajkowa akcja „Wszyscy jesteśmy Mikołajami”, to w naszej szkole już kolejna inicjatywa, mającą na celu wsparcie Fundacji Domowego Hospicjum dla Dzieci w Siedlcach.
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 813550